Do Rakouska vyrazí národní tým v neděli 2. června a stráví tam necelých osm dnů, než se 9. června přesune do Česka. Mezitím v pátek 7. června odehraje v Grödigu, jižně od Salcburku, přípravný zápas proti Maltě.

„Jednotlivé týmy mají před startem mistrovství Evropy jasnou představu o svých přípravách a svých prioritách. Víc než kdy jindy proto do jednání vstupují preference trenérů, místo utkání, rozhodování, zda chcete hrát proti účastníkovi šampionátu, termín… Od začátku jsme měli od trenérů zadání, že pro ně je prioritou místo zápasu, a tento požadavek se nakonec podařilo splnit,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek.

Více k tématu

Přáním našeho týmu bylo odehrát zápas nedaleko místa, kde budeme na kempu, abychom měli co nejvíc času na přípravu před Eurem. Proto jsme odmítli několik předních evropských reprezentací, které zase jednoznačně trvaly na tom, že budou hrát doma, dodal technický ředitel FAČR Erich Brabec.

Máme daný plán přípravy, do kterého zapadá zápas v daném termínu nedaleko místa, kde se budeme na šampionát připravovat. Navíc Malta si v poslední době připsala dobré výsledky, když během posledního reprezentačního srazu dokázala remizovat se Slovinskem, loni porazila zlepšující se Lucembursko a ještě předtím remizovala s Řeckem a porazila Izrael,“ uvedl reprezentační trenér Ivan Hašek.

Česká reprezentace odehrála proti Maltě šestnáct zápasů, z nichž třináctkrát vyhrála a třikrát remizovala. Naposledy proti tomuto soupeři nastoupila v roce 2016, kdy šlo také o přípravu před evropským šampionátem.

Svěřenci trenéra Ivana Haška se budou na šampionát připravovat ve Schladmingu. Z hotelu Falkensteiner budou vyrážet na nedaleké skvěle připravené fotbalové hřiště.

„Na místě jsme se byli s trenéry podívat a budeme tam mít ideální podmínky na přípravu,“ zdůraznil Erich Brabec.

Po odehrání generálky proti Severní Makedonii 10. června dostanou hráči krátké volno, než se reprezentace 13. června přesune do Německa. Tam vstoupí do mistrovství Evropy o pět dnů později proti Portugalsku. V základní skupině se národní tým utká ještě s Gruzií (22. června) a Tureckem (26. června).