Trenér reprezentace U15 Karel Havlíček se svým realizačním týmem přivítal v Náchodě celkem 26 fotbalistů.

„Po podzimních pěti kempech na regionální úrovni jsme měli první možnost dát dohromady momentálně nejlepší hráče ročníku 2007, které jsme doplnili o jednoho fotbalistu ročníku 2008. Soustředění rozhodně splnilo svůj účel a všichni věříme tomu, že jsme se dobře připravili na blížící se turnaj v Itálii,“ řekl trenér Karel Havlíček.

Mladí reprezentanti se sejdou znovu v druhé polovině dubna, kdy se vydají na velice kvalitně obsazený turnaj Delle Nazioni 2022. V něm se v rámci základní skupiny střetnou s Mexikem (25.4.) a Rumunskem (26.4.), poté odehrají ještě další dva zápasy o umístění. Atraktivního turnaje se zúčastní i reprezentace Anglie, Itálie, Portugalska, Belgie, Chile nebo USA.

„V rámci soustředění jsme absolvovali čtyři tréninkové jednotky, ve kterých jsme pilovali organizaci a způsob hry. Součástí těchto tréninků bylo i modelové utkání mezi sebou. Vyzkoušeli jsme si klasické čtyř obráncové rozestavení, ale také jsme použili rozestavení se třemi stopery. Dále jsme hráče zkoušeli na jiných pozicích, než pravidelně hrají. Tím jsme sledovali jejich adaptabilitu,“ řekl trenér Havlíček k programu soustředění.

Realizační tým byl během celého soustředění spokojený s přístupem všech hráčů, kteří příkladně zabojovali o nominaci na blížící se turnaj.

„Hráči pracovali soustředěně a s velkým zaujetím. Zároveň vše klapalo i po organizační stránce, hotel i tréninkové podmínky byly na výborné úrovni. Mohli jsme být maximálně spokojeni,“ dodal Karel Havlíček

Náchodské soustředění se bohužel neobešlo ani bez jedné nešťastné události. Při posledním tréninku si zlomil nohu opavský fotbalista Florián Višňa, kterého tak čeká dlouhá pauza. „Samozřejmě nás Floriánovo zranění moc mrzí a všichni mu přejeme brzké uzdravení,“ uzavřel trenér reprezentace Karel Havlíček.