„Protože jsme ta vůbec nejmladší kategorie reprezentantů, mělo by být portfolio našich hráčů co největší. Proto jsme na soustředění do Náchoda nominovali jinou dvacítku hráčů, než která byla na turnaji v Itálii," řekl trenér reprezentace U15 Karel Havlíček.

Jeho tým absolvoval v Náchodě několik tréninkových jednotek a následně se ve středu 25. května vydal do Lubinu, kde odehrál zápas proti týmu Zaglebie Lubin.

„Domácí na nás oproti domluvě nastoupili s kompletní kategorií U16. Hlavně v prvním poločase byl silově a rychlostně značný rozdíl. Také proto jsme v celém utkání pět ze šesti gólů inkasovali při zakládání útočných akcí a ztrátách před naším pokutovým územím. Druhý poločas se hrál už vyrovnaný zápas a jen branka v poslední minutě připravila druhou jedenáctku o remízu ve svém minizápasu. Pro nové hráče to byla v reprezentačním dresu obrovská zkušenost," řekl k přípravnému zápasu Karel Havlíček.

Přípravné utkání

Zaglebie Lubin U15/U16 – Česko U15 6:1 (4:0)

Branka: Dvořáček.

Česko: Volek (Čtvrtlík) - D. Vacek (Machač), B. Vacek (Vodička), Hubička (Büchner), Dostál (Moudrý) - Ponikelský (Kočvara), Mezník (Honc), Zevl (Port) - Albrecht (Přibylka), Kotrba (Bakrlik), Havelka (Dvořáček).