České reprezentantky během říjnového srazu absolvují v Lize národů dva zápasy proti Bosně a Hercegovině. Ten první v bosenské Zenici českému týmu nevyšel (0:1) a nyní v úterý potřebují svěřenkyně trenéra Karla Rady uspět. Vzhledem k vývoji ve skupině by se český tým v případě výhry výrazně přiblížil k postupu do vytoužené Ligy A.

Po páteční prohře v Zenici se česká výprava přesunula během soboty zpět do Česka. Po podvečerním příletu na pražské Letiště Václava Havla se tým rovnou přesunul do Hradce Králové, kde hned začal přípravu na úterní odvetu s Bosnou.

Nedělní dopoledne bylo navíc věnované fanouškům. Reprezentantky na otevřeném tréninku přivítaly fotbalové příznivce a také hráčky fotbalových klubů z Královéhradeckého kraje.

„Bylo to velmi příjemné setkání. Věříme tomu, že fanoušci dorazí i v úterý na samotný zápas. Jejich podpora je pro nás velmi důležitá a moc se na utkání těšíme,“ řekla po nedělním tréninku kapitánka týmu Klára Cahynová.

Mimořádný zápas čeká také třiadvacetiletou Michaelu Khýrovou. Obránkyně nebo záložnice Slavie Praha je rodačkou z Hradce Králové. Svou fotbalovou kariéru startovala v FK Jaroměř a před odchodem do Prahy hrála pět sezon i za FK Hradec Králové.

„V nové Malšovické aréně jsem samozřejmě ještě neměla možnost hrát. Jsem moc ráda za to, že si ve svém rodném městě v nové aréně zahraji. Věřím tomu, že se nám v Hradci bude dařit a že důležitý zápas proti Bosně zvládneme,“ řekla k blížícímu se utkání Michaela Khýrová.

Úterní zápas bude svátkem fotbalu. O vstupenky na utkání je velký zájem a dá se očekávat, že aréna bude při zápase prakticky zaplněná. Držitelé permanentních karet na zápasy FC Hradec Králové mají vstup zdarma. Stačí si pouze v den zápasu na pokladnách 1 a 8 oproti předložení permanentky vyzvednout volnou vstupenku. Stále také na webu ticketportal.cz probíhá online prodej vstupenek.

Duel proti Bosně a Hercegovině se v nové Malšovické aréně odehraje v úterý 31. října od 17:00. Duel bude přímým přenosem přenášet televizní stanice ČT Sport.

Česko A ženy - setkání s fanoušky a trénink (29. 10. 2023, Hradec Králové)

Česko A ženy - setkání s fanoušky a trénink (29. 10. 2023, Hradec Králové)