Ten měl před začátkem srazu pozitivní test na COVID-19. Po dohodě s vedením FAČR povede mužstvo během listopadového dvojzápasu asistent Jiří Chytrý.

„Je zapotřebí zdůraznit, že trenér Jaroslav Šilhavý se v posledních dvanácti dnech nepotkal s žádným jiným členem reprezentace. Abychom předešli jakýmkoliv spekulacím, tak musíme dodat také to, že je očkovaný. Bohužel, navzdory všem opatřením se v dnešní době nakažení zcela vyhnout nelze. Jarda bude se zbytkem trenérského štábu intenzivně komunikovat na dálku,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.

Tým v nadcházejících dvou zápasech povede Šilhavého asistent Jiří Chytrý, který už tuto roli zažil loni v zápase Ligy národů ve Skotsku. Domluvila se na tom vedení Fotbalové asociace České republiky
a národního týmu.

„Pro nás je to samozřejmě komplikace, ale i na tuto variantu jsme byli připravení. Loni ve Skotsku jsme si to vyzkoušeli, s Jardou budeme v častém kontaktu a budeme všechno probírat. Věřím, že oba zápasy zvládneme úspěšně,“ poznamenal Jiří Chytrý.

První trénink povede Jiří Chytrý už v pondělí v Praze, kde se reprezentace začne na obě utkání připravovat. Do Olomouce vyrazí národní tým ve středu.

ČR A - trénink (8. 11. 2021)

ČR A - trénink (8. 11. 2021)