Souček působí ve West Hamu od začátku roku 2020, kdy přišel na hostování ze Slavie. V létě pak do londýnského klubu přestoupil a podepsal kontrakt na čtyři roky. "Kladiváři" za něj Pražanům zaplatili celkem 521 milionů korun, což z něj dělá nejdražšího hráče, který kdy zamířil z české ligy do zahraničí.

Souček se stal jednou z opor týmu a na začátku prosince poprvé vedl West Ham do soutěžního zápasu jako kapitán. S "Kladiváři" vloni v červnu vyhrál minulý ročník Evropské konferenční ligy po finále v pražském Edenu. Dosud za londýnský klub naskočil do 182 soutěžních zápasů a zaznamenal v nich 30 branek včetně úvodního gólu při čtvrtečním vítězství 2:0 na půdě Arsenalu.

O tom, že se Souček dohodl s West Hamem na prodloužení smlouvy, už v létě informoval server The Athletic. Klub to ale oficiálně oznámil až nyní. "Jsem velmi šťastný, že jsem podepsal tuto novou smlouvu, a jsem velmi hrdý, že zde mohu pokračovat ve své kariéře. Za ty čtyři roky, co jsem ve West Hamu, jsem si užíval každý okamžik. Příchod do Anglie pro mě byla nová zkušenost a za tu dobu, co jsem tady, jsme byli úspěšní," citoval Součka klubový web.

"Vyhráli jsme trofej, měli dobré výsledky v Premier League a jsem spokojený také se sebou, že jsem hrál téměř každou minutu. Cítím, že mě tady fanoušci oceňují. To byl velký důvod, proč jsem chtěl prodloužit smlouvu s West Hamem. Cítím, že je to teď můj domov a v budoucnu chci s tímto skvělým klubem dosáhnout ještě více," doplnil reprezentační kapitán.

V této sezoně zaznamenal Souček za West Ham zatím osm soutěžních branek. V aktuálním ročníku Premier League se dosud trefil pětkrát a v anglické lize už celkem dosáhl na 25 gólů. V listopadu skóroval v pěti soutěžních zápasech po sobě, z toho dvakrát za reprezentaci, které pomohl k postupu na letní mistrovství Evropy do Německa.

Střelecky nejlépe si ve West Hamu Souček vedl v ročníku 2020/21, kdy dal v Premier League 10 branek a přispěl ke konečnému šestému místu v tabulce. Fanoušci ho vyhlásili hráčem sezony. O sezonu později s "Kladiváři" došel do semifinále Evropské ligy.

"Všichni jsme rádi, že Tomáš podepsal novou smlouvu. Během čtyř let v klubu fantasticky sloužil West Hamu. Když sem přišel v roce 2020, odvedl skvělou práci, aby nám pomohl vyhnout se sestupu. Od té doby hraje hlavní roli v pokroku, kterého jsme dosáhli, a úspěchu, který jsme si užili," řekl trenér David Moyes.

"Tomáš je vzorný profesionál. Dává svému týmu naprosto vše, pokaždé, když vstoupí na hřiště. Je to nesmírně populární postava, kterou milují hráči, zaměstnanci a všichni v klubu. Těšíme se na další spolupráci s ním," dodal šedesátiletý skotský kouč.