Mladí čeští reprezentanti měli skvělý vstup do zápasu, když se trefili hned třikrát během prvních osmnácti minut. Ve třetí a sedmé minutě se prosadil Vojtěch Polák, třetí branku přidal v 18. minutě Riedl. Hosté o dalších pět minut později snížili z penalty, když se po faulu v pokutovém území prosadil Videnovič.

Slovincům vstřelená branka pomohla a v určitých pasážích zápasu byli aktivnější. Ještě do složitější situace se český tým dostal v 60. minutě, kdy se dorážkou na malém vápně prosadil Pucelj a rázem to bylo již pouze o jeden gól.

Čeští mladíci dokázali ale zmobilizovat své síly a v závěru zápasu soupeři přeci jen výsledkově odskočili. Po dvou povedených akcích se dvakrát trefil Vít Škrkoň a Češi nakonec zvítězili s přehledem 5:2.

„Během současného srazu máme v týmu zase čtrnáct jiných hráčů, než se kterými jsme byli na turnaji v Itálii. Kluci se tedy neznají a měli to trochu složitější. Do ofenzivy to bylo ale krásné, dali jsme pět gólů a především úvod zápasu byl velmi povedený. Obrovské problémy máme ale celý rok v defenzivě, tento ročník má s bráněním problémy a moc mu to nejde," řekl po výhře nad Slovinskem trenér Karel Havlíček. 

Mezistátní přípravné utkání

Česko U15 - Slovinsko U15 5:2 (3:1)

Branky: 3. a 7. Polák, 75. a 80. Škrkoň, 18. Riedl – 23. Videnovič z pen., 60. Pucelj. ŽK: Bolevič, Šimnovec, Pucelj (všichni Slovinsko). Rozhodčí: Ulrich – Kotalík, Cichra. Diváci: 300.

Česko: Bitta – Ferlay (74. Hrnčárek), Kostka, Ferenc, Kubů – Kotíšek (74. Lexa), Riedl (41. Palasčák) – Topič (56. Hruška), Holinka (56. Škrkoň), Capka – Polák (74. Zajac).

Slovinsko: Golić - Slovenc (75. Lazarevič), Videnović, Šimnovec, Pavlič (27. Pucelj), Kostić (41. Kristjan), Jurić, Durmiši, Matjašec, Mehle, Belović (75. Maj).

 

Česko 15 - Slovinsko 15 5:2 (23.5.2023, přípravné utkání, Hluboká)

Česko 15 - Slovinsko 15 5:2 (23.5.2023, přípravné utkání, Hluboká)