„A“ tým

Reprezentační áčko čeká v roce 2023 jediná soutěž – kvalifikace o postup na UEFA EURO 2024, které bude hostit Německo. Ve skupině narazí na Polsko, Albánii, Faerské ostrovy a Moldavsko. Na závěrečný turnaj se dostanou dvě nejlepší mužstva skupiny.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vstoupí do kvalifikace 24. března proti Polsku. Fanoušci dlouho dopředu vyprodali vánoční kvótu vstupenek do Fortuna Areny v Praze a poslední lístky půjde koupit na začátku března, kdy se do prodeje dostanou nevyužité rezervace a blokace.

Program české fotbalové reprezentace v roce 2023

24. 3. Česko – Polsko -:- Praha, Fortuna Arena kvalifikace EURO 2024
27. 3. Moldavsko – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
17. 6. Faerské o. – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
červen soupeř v jednání -:- ? příprava
7. 9. Česko – Albánie -:- ? kvalifikace EURO 2024
září soupeř v jednání -:- ? příprava
12. 10. Albánie – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
15. 10. Česko – Faerské o. -:- ? kvalifikace EURO 2024
17. 11. Polsko – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
20. 11. Česko – Moldavsko -:- ? kvalifikace EURO 2024

U21

Jednadvacítka se připravuje na mistrovství Evropy, které na přelomu června a července budou hostit Rumunsko a Gruzie. Svěřence trenéra Jana Suchopárka čeká těžká základní skupina, ve které se utkají s Anglií, Německem a Izraelem. Do vyřažovací fáze šampionátu postoupí jen dva týmy.

Ještě předtím v březnu odehraje český výběr dva přípravné zápasy, a to ve Španělsku proti Belgii a Nizozemsku. Na podzim pak český výběr zahájí kvalifikaci o postup na další evropský šampionát. Los je naplánovaný na 1. 2. 2023.

Program reprezentace U21

březen Česko - Belgie přípravné utkání
březen Česko - Nizozemsko přípravné utkání
22. 6. | 18:00 Česko - Anglie EURO U21
25. 6. | 18:00 Česko - Německo EURO U21
28. 6. | 18:00 Izrael - Česko EURO U21

Mládež

Velké výzvy stojí před týmy do 19 a 17 let. Oba výběry čeká elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Devatenáctka pod vedením trenéra Radka Bejbla narazí na Chorvatsko, Portugalsko a Švédsko, sedmnáctka pod vedením Petra Havlíčka půjde na Polsko, Slovensko a Portugalsko.

Zatímco v kategorii do devatenácti let je zapotřebí k postupu na mistrovství Evropy vyhrát kvalifikační skupinu, sedmnáctka může postoupit i ze druhého místa (postupuje sedm nejlepších týmů ze druhých míst z celkových osmi skupin).

Mládežnické reprezentace odehrají také několik tradičních turnajů. Výběr do osmnácti let čeká v září turnaj Václava Ježka, šestnáctka už v únoru nastoupí na UEFA Development Cupu a v červenci na Memoriálu Františka Harašty, výběr do patnácti let se může těšit na solidně obsazený dubnový turnaj v Itálii.

Ženy

Ženské áčko čekají v jarní části sezony přípravné zápasy. Nejdřív se v únoru zúčastní mezinárodního turnaje, v dubnu pak nastoupí doma proti Maroku a v Rakousku.

To nejdůležitější však nastane na podzim, kdy začne historicky první ročník Ligy národů. Tedy soutěže, která má velký úspěch v mužské kategorii. Los je na programu v dubnu.

Mládežnické výběry budou na jaře bojovat o postup na mistrovství Evropy. Reprezentaci do 19 let čeká ve skupině Srbsko, Polsko a Švýcarsko, tým do 17 let Polsko, Estonsko a Rumunsko. V obou případech postoupí na závěrečné šampionáty pouze vítězové jednotlivých skupin.

Futsal

„A“ tým futsalové reprezentace čeká na začátku března poslední zápas základní skupiny o postup na mistrovství světa. V případě úspěchu půjde do baráže (10. až 19. dubna, los 10. března). K postupu na světový šampionát by však futsalisté museli zvládnout ještě elitní kvalifikační skupinu. Kvalifikace čeká také na výběr do 19 let. Případné EURO se bude hrát na začátku září.

Beach soccer

Mužskou reprezentaci čeká na konci dubna kvalifikace o postup na mistrovství světa, a to na Kanárských ostrovech. Ženy mají jistou účast na Women’s Euro Beach Soccer League, jejíž základní část se odehraje na začátku července. Blízko mají také účast na Evropských hrách, které se uskuteční v červnu v Polsku.