Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali na lavičce Leverkusenu, David Jurásek i Pavel Kadeřábek odehráli v týmu soupeře celé utkání.

Leverkusen byl od začátku lepší, ale v 33. minutě se hosté po ojedinělém brejku dostali do vedení zásluhou Beiera. Domácí měli dál výraznou převahu, ale obrat se jim povedl až v úplné koncovce. Nejprve v 88. minutě srovnal Andrich a vzápětí Schick usměrnil z malého vápna do brány centr. V březnu to byl už jeho čtvrtý gól v nastaveném čase. Tři dal po vypršení základní hrací doby ve dvou zápasech s Karabachem v osmifinále Evropské ligy.

Hráči Bayeru oslavili vítězně páteční oznámení trenéra Xabiho Alonsa o pokračování v angažmá. Leverkusen prodloužil sérii neporazitelnosti na 39 zápasů a v čele tabulky má třináctibodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který ve večerním utkání podlehl Dortmundu.

Uzdravený Tomáš Čvančara poprvé od 20. prosince nastoupil k ligovému zápasu za Mönchengladbach, domácí prohře 0:3 s Freiburgem ale nezabránil. Český útočník v 62. minutě vystřídal Siebatcheua a odehrál 29 minut. Sedmý Freiburg ztrácí na pohárové příčky pět bodů. Třináctá Borussia počtvrté v řadě nezvítězila, na sestupové pásmo má osmibodový náskok.

Brémy doma podlehly Wolfsburgu 0:2. Jiří Pavlenka zůstal na lavičce Werderu, stejně tak Václav Černý za vítěze do hry nezasáhl. Frankfurt doma remizoval s Unionem 0:0, Alex Král zůstal mezi náhradníky berlínských hostů.