Leverkusen poslal do vedení ve 14. minutě Boniface a v 74. minutě přidal Schick pojistku. Český útočník pravačkou pohotově usměrnil do brány Stanišičův přízemní centr z pravé strany a ve čtvrtém soutěžním utkání sezony dal druhý gól.

"Jsem moc rád, že se mi podařilo vstřelit gól, bylo to hodně emotivní. Jsem šťastný, že jsem to mohl oslavit s celým týmem. Nebyl to lehký návrat po dlouhém zranění,“ uvedl po utkání Schick.

Osmdesát minut odehrál Adam Hložek, celý zápas odchytal Matěj Kovář, který vychytal třetí čisté konto v EL a Leverkusen má jisté první místo ve skupině H. Bayer zvítězil ve 14. soutěžním duelu v řadě.

Leverkusen v soutěžní sezoně neprohrál v žádném z dosavadních 19 zápasů a hned 18 z nich vyhrál. Aktuálně drží šňůru 14 vítězství v řadě. "Máme dobrou sérii. Do konce zimní pauzy nám zbývá šest utkání a chceme pokračovat jako doposud," uvedl sedmadvacetiletý Schick.

Do hry naskočil po více než hodině hry. "Plán byl takový, že odehraje 30 minut. Pokud se bude cítit dobře, bude hrát déle. V neděli nás v lize čeká Dortmund, proti němu možná odehraje poločas. Musíme mu do zimní přestávky pomoct. Patrik toto období potřebuje, aby byl připravený na leden, kdy začne druhá polovina sezony," prohlásil trenér Xabi Alonso.