Češi na úvod šampionátu v pondělí 20. května nastoupí proti domácímu výběru v Larnace. Druhý zápas se odehraje v Paralimni ve čtvrtek 23. května a Češi vyzvou Ukrajinu.

V posledním zápase skupiny nastoupí proti Srbsku opět v Larnace v neděli 26. května. První dva týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Ta se hrají ve středu a ve čtvrtek 29. a 30. května. Semifinále se hrají v neděli 2. června a finále ve středu 5. června.

České mužstvo čeká na středomořském ostrově kromě večerních časů zápasů i odlišné počasí. A tým se na to připravoval již před odletem. "Například tím, že jsme měli zápasový režim, který nás čeká i na Kypru. To znamená, že máme ráno rozcvičení a tréninkovou jednotku absolvujeme ve večerních hodinách," uvedl trenér Jiří Žilák. 

Pro něj to bude poslední reprezentační akce, jelikož po šampionátu ve FAČR pokračovat nebude. "Moc se na šampionát těšíme, protože jsme to hráči i realizační tým měli jako velký cíl v posledních dvou letech. Je to velký úspěch a těšíme se moc," řekl v rozhovoru pro YouTube českého národního týmu ofenzivní fotbalista brněnské Zbrojovky Daniel Švancara. 

České mužstvo je ve skupině A společně s domácím Kyprem, Srbskem a Ukrajinou. Při losu se například vyhnulo skupině D, ve které jsou tradiční hlavní kandidáti na vítězství - Francie, Portugalsko, Španělsko a Anglie. 

"Myslím, že každý, kdo se dostane na EURO, tak kvalitu musí mít. Nikoho nepodceníme, protože na Euru jsou všichni kvalitní soupeři," prohlásil obránce a kapitán mužstva Štěpán Beran. 

"Nečekají nás sice nejzvučnější týmy, ale každý, kdo se na turnaj dostal, předvedl v elitní fázi kvalifikace vysokou kvalitu," dodal kouč Jiří Žilák. V nominaci na samotný šampionát nakonec trenérský štáb nemusel dělat žádné změny. 

Příprava na mistrovství Evropy hráčů do 17 let

Příprava na mistrovství Evropy hráčů do 17 let