Útočník Václav Sejk v úterý večer na Islandu začne s jednadvacítkou svůj druhý kvalifikační cyklus. A na jeho konci chce opět slavit postup na EURO.

Václave, s týmem už jste dorazili na Island. Ožily vzpomínky na minulý rok, kdy jste tu hráli baráž?

Ožily vzpomínky už na letišti, kde jsme šli stejnou trasou. V některých věcech jsme opravdu pověrčiví, ať už to jsou třeba dresy nebo stejný hotel. Všichni věříme, že i výsledek by mohl být minimálně takový jako loni. Tedy vítězný v náš prospěch. 

Česko 21 - trénink (11. 9. 2023)

Jak moc může být právě ta loňská baráž a zkušenost z ní pomoct?

Samozřejmě na baráž vzpomínám rád. Ať už kvůli postupu, tak i za postupový gól. Uvědomujeme si kvalitu a sílu Islandu. Ale tentokrát to bude úplně nový zápas a věřím, že se nám to povede.

Minulý týden jste v přípravném utkání porazili Slovensko. Jak moc to může mužstvu před startem soutěžních zápasů pomoct?

Myslím, že pro nás to mělo velkou výhru, protože to pro nás byl první společný zápas v jednadvacítce, tak i z toho pohledu, že to byl náš jediný zápas před kvalifikací. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli vítězně před vlastními diváky a byl to povedený zápas, který nám může pomoct.

Jak celkově vidíte kvalifikační skupinu? Je některý z týmů vyloženě favoritem? Dánsko?

Oproti minulé kvalifikaci, kdy byla jasným favoritem Anglie, to tenokrát tak jednoznažné není. Jsme tam čtyři vyrovnané týmy a neřekl bych, že Dánsko bude favoritem. Půjde o hodně vyrovnanou skupinu a bude záležet na každém utkání a každém získaném bodu. Už na Islandu to bude velmi důležité udělat tříbodový start do kvalifikace a poté na to navázat v domácím prostředí s Walesem a Dánskem.

Jak moc je lákavé, že turnaj se pak hraje na Slovensku?

Může to být velká přidaná hodnota a lákadlo. Už na EURO v Polsku přijelo celkem dost českých fanoušků, kteří nás podporovali. Vždy je to lepší, když vám někdo fandí. V tom může být poté výhoda, když máte v zádech fanoušky. Postup na závěrečný turnaj je pro nás určitě opět jasný cíl.

První český zápas kvalifikační skupiny I se hraje v úterý v 18:30 středoevropského času v Reykjavíku. Na prvním místě tabulky je zatím Dánsko, které už odehrálo dva zápasy. Nejprve vyhrálo 2:1 v Litvě, následně doma remizovalo s Walesem 2:2.

Tabulka kvalifikační skupiny I o postup na ME 2025

# Tým Z V R P S B
1. Dánsko 2 1 1 4:3
2. Wales 1 0 2:2 1
3. Island 0 0 0 0 0:0 0
4. Česko 0 0 0 0 0:0 0
5. Litva 1 0 0 1 1:2 0

 

Fotografie k článku

Fotografie k článku