Seriál Skvěle, kluci! představuje devět základních principů hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace.

V očích trenérů národních týmů je vzorovým hráčem, který naplňuje všechny tyto principy, záložník A-týmu Tomáš Souček. Týden, co týden tak pro vás budou nyní trenéři U15-U20 vybírat a komentovat herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip CHYTROST

Trenér současné reprezentace do 19 let Jan Suchopárek vybral akci ze zápasu Belgie U18 – Česká republika U18 z loňského listopadu z turnaje Pinatar Cup ve Španělsku. Český celek utkání remizoval 3:3.

 

„Na celé herní situaci bych rád ukázal chytrost hráčů a klasickou českou uličku, která se v poslední době moc často nevidí,“ zdůrazňuje trenér Suchopárek zejména gólovou přihrávku Denise Budínského.

Kromě chytrosti českých hráčů v zakončení a využití kolmé finální přihrávky do volného prostoru skrz obranu soupeře ovšem kouč Suchopárek oceňuje také výchozí postavení a pohyb hráčů během celé gólové akce. 

„Chci upozornit na dobré výchozí postavení hráčů, kluci si hledají volný prostor, tak aby byli odskočeni od soupeře. Všimněte si, že i zakončující hráč je ve velmi dobrém postavení mezi hráči soupeře. Nabídne se pohybem, dostane povedenou přihrávku a úspěšně zakončuje,“ komentuje akci Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!