„Z dodatečné nominace jsem byl nadšený, ale na druhou stranu to bylo za okolností, které jsem si nepřál. Nechtěl jsem, aby se někdo zranil, ale jsem tady a jsem nadšený,“ uvedl záložník pražské Slavie krátce po příjezdu mužstva do německého Norderstedtu.

„S rodinou už jsme byli zpátky v Praze a pomalu jsem se začal chystat na novou sezonu, protože nám přišel individuální plán ze Slavie, takže už jsem se pomalu chystal na naše soustředění,“ prozradil Ševčík, v jaké fázi se nacházel v době, kdy se dozvěděl o tom, že vyrazí s reprezentací na evropský šampionát. 

„Po sezóně jsem měl čtrnáct dní volna, takže jsem si to užil maximálně. Hodně jsem cestoval s rodinou, byli jsme i v zahraničí. Stihl jsem vše, co jsem potřeboval,“ usmíval se třicetiletý fotbalista v rozhovoru s novináři. 

O tom, že bude Petr Ševčík povolán do týmu místo zraněného Michala Sadílka bylo definitivně rozhodnuto během středy, kdy se také samotný hráč dozvěděl od trenéra rozhodnutí. 

„V tu chvíli mi to asi docvaklo, že opravdu letím a začal jsem přemýšlet nad vším včetně toho, že bude otevřený trénink a všechno to vypukne,“ řekl Ševčík, jenž má na svém kontě patnáct startů v národním týmu a byl účastníkem také předchozího evropského šampionátu. 

Během něj došlo národní mužstvo do čtvrtfinále. Ševčík nejprve ve skupině naskočil do všech tří zápasů jako střídající hráč. Proti Nizozemsku i Dánsku ve vyřazovací fázi ale hrál v základní sestavě. 

„Uvidíme, nechám to plynout, když přijde nějaká minutáž, tak budu samozřejmě rád za jakoukoliv šanci,“ uvedl Ševčík, zda by se mu líbilo, kdyby se opět dostal do hry jako na předchozím šampionátu. 

„Myslím si, že tento turnaj bude rozdílný především, co se atmosféry týče. Minulé EURO bylo v době Covidu a tentokrát si to užijeme se vším všudy. Už jen to, jak nás zde přivítali po příjezdu na hotel, je rozdílné. Jak říkám, tentokrát si to užijeme se vším všudy,“ podotkl Ševčík. 

Velkým rozdílem oproti předchozím turnaji bude také v podstatě nulové cestování ve srovnání s šampionátem v roce 2021, kdy se turnaj hrál po celé Evropě. „Samozřejmě, je to daleko příjemnější mít jen jednu cestu,“ souhlasil Ševčík.

Národní tým sehraje jeden zápas v Lipsku, dva další v Hamburku. „Cestování je hodně náročné, tady pojedeme jen jednu cestu vlakem, což je za mě super,“ dodal Ševčík. 

Česko A | Reprezentace odcestovala na EURO 2024 (13. 6. 2024)

Česko A | Reprezentace odcestovala na EURO 2024 (13. 6. 2024)