"Všechny zápasy byly skvělé. Zažili jsme velmi dobrou atmosféru a ve Španělsku jsme odehráli velmi dobrý zápas. Sahali jsme po zdramatizování, byli jsme aktivní a nebezpečí. Ale bohužel jsme neproměnili šance. Ale celkově nás podobné zápasy posouvají dál a všichni hráči k tomu přistoupili jako profesionálové," uvedl trenér Šilhavý na pozápasové tiskové konferenci.

O výhře Španělska v neděli večer v Málaze rozhodli góly Solera a Sarabii, když skóre otevřeli první střelou na branku. Češi v této době měli již tři šance za sebou, ale ani v jedné z nich neuspěli. "Myslel jsem si, že nás zatlačí víc, ale myslím, že jsme je trochu překvapili svou vlastní aktivitou a tím, že jsme hráli odvážně. Jen je škoda, že jsme neskórovali a nezdramatizovali jsme to," uvedl trenér Šilhavý, jenž musel během prvního poločase vystřídat kvůli zdravotním problémům Michala Sadílka. 

Na jeho pozici naskočil Alex Král, který podal velmi dobrý výkon a po jeho střele v druhém poločase musel domácí brankář hodně rychle zasahovat u své tyče.

Španělsko - ČR A (12. 6. 2022)

"Vnímali jsme, že během sezóny moc nehrál a víme, že jeho nominace byla kritizována. Ale pořád ho vnímáme jako výborného fotbalistu. Věříme, že udělá v létě nějaký dobrý přesun do mužstva, kde bude pravidelně hrát. Mohou mu k tomu pomoct i zkušenosti z takového zápasu," prohlásil Šilhavý během tiskové konference, po které se mužstvo vydalo na cestu zpět do Prahy. 

Česká reprezentace odehrála v červnu během uplynulých jedenácti dnů čtyři zápasy s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou proher.

„Kluci, kteří patří k ose týmu a odehráli všechny zápasy, tak zaslouží opravdu velkou pochvalu a uznání za to, jak to zvládli. I když měli mezi zápasy jen dva nebo tři dny volna, tak nikdo z nich nefňukal, že už hrát nechce. Tým vedený takovými charaktery má opravdu velkou sílu,“ uvedl trenér Šilhavý na adresu hráčů, kteří odehráli všechny červnové zápasy. 

Skupina A2 bude pokračovat posledními dvěma zápasy v září tohoto roku, kdy čeští fotbalisté nejprve hostí Portugalsko, následně budou hrát ve Švýcarsku. To získalo v neděli večer první body, když porazilo Portugalsko 1:0. 

„Nejsem překvapený z toho, že Švýcaři vyhráli, protože mají opravdu silný tým. Nevím, v jaké sestavě hrálo Portugalsko a jak k tomu přistoupili, ale nejsem překvapený, že Švýcaři vyhráli,“ prohlásil trenér Šilhavý.

"Celkově ten vývoj skupiny je očekávaný, Portugalci a Španělé potvrdili roli favoritů. Budeme se připravovat na domácí zápas s Portugalskem, které je sice těžkým soupeřem, ale všichni jsme si ověřili, že je můžeme potrápit a budeme chtít získat body hned v domácím zápase. Případně si to pak rozdáme přímo se Švýcarskem o záchranu,“ dodal trenér.