Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace.

Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip AKTIVITA

Podíváme se na utkání české reprezentace do 20 let proti Polsku, které odehrál tým Jiřího Žiláka na konci března ve Frýdku-Místku v rámci Elitní ligy. Čeští mladíci v závěrečném zápase turnaje odehráli velmi dobré utkání a zcela po zásluze vyhráli 2:0, když se střelecky prosadili Icha a Firbacher. V našem seriálu Skvěle, kluci! se podíváme na akci předcházející prvnímu českému gólu.

„Herní princip aktivity vidím především při bránění ve středním bloku, kdy hráči při přihrávce do lajny přepnou na vyšší level. Spustí presink, dostupují hráče, zvýší intenzitu, důraz napadání a následně získávají míč. Po centru Davida Pecha nás do vedení dostal Marek Icha, který trefil těžký míč z první. Rád bych také upozornil na aktivitu hráčů ve směru doplňování do koncovky. Pět hráčů se dostalo při centru ze strany až do vápna,“ komentuje situaci trenér týmu Jiří Žilák.

Skvěle, kluci!