Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip DOMINANCE

Herní princip dominance si ukážeme na utkání české reprezentace do 18 let s Lotyšskem na dosud posledním ročníku Memoriálu Václava Ježka. Zápas v Ústí nad Labem vyhrál český národní tým 2:1 a tím si zajistil účast ve finále turnaje.

 

Detailněji se podíváme na pasáž z úvodu utkání. „V této části zápasu si ukážeme prostory, v nichž dominujeme, i díky dobrému pohybu a nabídce hráčů. V různých prostorech dochází často k přečíslení soupeře, a tím pádem k mnoha možnostem k překonání lotyšského bloku,“ říká trenér Jan Suchopárek.

V konkrétní situaci se čeští hráči dostanou před branku soupeře a také k zakončení. „Hráči v závěru akce prokázali dobrou nabídku v ofenzivní fázi a také kvalitní techniku. Ukazuje se, že naši hráči jsou konkurenceschopní,“ uzavírá Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!