Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

Podíváme se na utkání české reprezentace do 20 let proti Anglii, které odehrál tým trenéra Jiřího Žiláka v rámci Elitní ligy U20 v říjnu v Teplicích. Česká dvacítka podlehla silnému soupeři z Ostrovů 0:5.

„Utkání s Anglií jsme sice prohráli, ale v naší hře se objevila spousta dobrých věcí,“ říká trenér týmu Jiří Žilák. Jako například situace ze 30. minuty zápasu za stavu 1:0 pro Anglii, na níž si ukážeme princip přihrávky.

„Po autovém vhazování zůstáváme v držení míče na útočné polovině soupeře. Tomáš Vlček krásnou přihrávku adresuje na Martina Suchomela, který míč navádí a dává finální přihrávku. Našim hráčům chyběl krok, aby se dostali do zakončení,“ lituje Žilák.

„Za povšimnutí stojí především přihrávka Vlčka, kterou překoná celý bránící blok soupeře a také vysoký počet hráčů v koncovce. Jsme v šesti hráčích v náběhu. Levý obránce dává finální přihrávku, pravý obránce je v náběhu v pokutovém území,“ uzavírá trenér české dvacítky.

Skvěle, kluci!