Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip TÝM

Herní situace je z 39. minuty utkání české osmnáctky proti Německu, které se hrálo v rámci letošního Turnaje Václava Ježka v Jihočeském kraji.

Podíváme se na gól útočníka českého celku Daniela Šmigy a na to, co následovalo po něm. Hráč Baníku Ostrava v před koncem první půle poslal český tým do vedení 2:1.

 

„Na standardní situaci z utkání s Německem si ukážeme princip týmu. Střelec Daniel Šmiga oslavil gól i s kompletní lavičkou, hlavně s trenérem Michelem Kalvachem, který v ten den měl narozeniny,“ popisuje trenér týmu Petr Havlíček.

Před odjezdem k zápasu hráči i realizační tým asistentovi Kalvachovi popřáli k narozeninám a šťastný střelec Šmiga v euforii po gólu běžel přímo za ním, skočil na něj a křičel: „Trenére, ten gól byl pro vás.“

„I když jsme nakonec smolně prohráli 2:3, tak gólová oslava ukazuje sílu a obrovskou soudržnost týmu,“ uzavírá trenér Havlíček.

Skvěle, kluci!