Seriál Skvěle, kluci! představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden pro vás nyní trenéři U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ZAKONČENÍ

Akci pro tento díl vybíral současný trenér reprezentace do 19 let Jan Suchopárek. Herní situace je z přípravného utkání Česko-Švédsko kategorie U18 z října 2019. Český celek porazil svého soupeře v Kravařích 3:1.

 

S trenérem Suchopárkem jsme se zaměřili na herní situaci ze 74. minuty utkání, kdy český celek zvyšoval na konečných 3:1.  „Je to parádní gólová akce, která končí krásným akrobatickým zakončením Filipa Šilharta,“ zdůvodňuje volbu této herní situace kouč Suchopárek.

Je potřeba upozornit také na založení celé akce a rychlé přenesení hry do pokutového území soupeře. „Akce začíná už od brankáře Adama Stejskala, poté pokračuje dlouhým pasem stopera Jaroslava Harušťáka, který využívá volného prostoru za obranou soupeře, a následuje finální přihrávka Timofeje Barkova na zadní tyč a pak samotné nádherné zakončení,“ líčí Suchopárek.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!