Fotbalová asociace České republiky (FAČR) vyjadřuje rodině Františka Cipra a všem pozůstalým upřímnou soustrast.

František Cipro v československé lize debutoval v sezoně 1968/69 v barvách Pardubic, o dva roky později zamířil na jednu sezonu do Zlína a pak už hájil barvy pražské Slavie. Tady strávil nejlepších devět let své hráčské kariéry, v níž se vyprofiloval nejprve jako univerzál a především jako vynikající obránce. Cipro se vypracoval až do pozice kapitána a v roce 1974 se „sešívanými“ získal domácí pohár. Ve Slavii odehrál 501 zápasů.

Okusil také zahraniční angažmá v rakouském Gmündu, kde strávil čtyři roky. Zde fungoval také jako hrající trenér, práci kouče se poté už naplno věnoval v Brně, kyperském AEL Limassol a Blšanech.

V roce 1995 se vrátil „domů“, do svého Edenu. A s jeho jménem je spojena mimořádná událost, když o rok později v tandemu s Josefem Pešicem přivedli Slavii po 49 letech k domácímu mistrovskému titulu a ve stejné sezoně také do semifinále Poháru UEFA. Je to zatím největší počin, kterého český klub v evropských klubových soutěžích dosáhl po rozdělení federace. O rok později slávisté vyhráli také Český pohár.

Po odchodu ze Slavie Cipro působil opět v Rakousku, tentokrát v Innsbrucku. A v letech 1999 – 2000 usedl podruhé na lavičku Slavie. Následovalo další angažmá v Rakousku v LASK Linec a po návratu do Česka působil také v Teplicích, Plzni a Českých Budějovicích, dvakrát se objevil znovu v Rakousku ve Freistadtu.

Do třetice se vrátil znovu do Slavie ve závěru sezony 2009/10. Trenérskou kariéru uzavřel na jihu Čech, kde se také usadil v Hluboké nad Vltavou. Dynamo České Budějovice vedl dvakrát v letech 2011 – 2012 a naposledy v roce 2015. František Cipro se také několik let věnoval práci hlavního skauta Slavie.

V roce 2016 se stal laureátem Ceny Dr. Václava Jíry, která je udělována osobnostem s významnou zásluhou o rozvoj českého fotbalu. 

"Úmrtí Františka Cipra nás všechny velmi zasáhlo. Nesmazatelným způsobem se zapsal do historie československého a českého fotbalu jako výborný hráč a později jako veleúspěšný trenér především v barvách SK Slavia Praha, kterou společně s Josefem Pešicem přivedli v roce 1996 po 49 letech k mistrovskému titulu a také do semifinále Poháru UEFA. Vítězný zápas ve čtvrtfinále proti AS Řím v Praze na Strahově jsem osobně navštívil a dodnes ve mně zůstává jako jeden z mých velkých fotbalových zážitků. Odchod Františka Cipra je nenahraditelnou ztrátou a rád bych touto cestou vyjádřil za celou asociaci a český fotbal upřímnou soustrast jeho rodině a všem nejbližším,“ řekl Petr Fousek, předseda Fotbalové asociace České republiky.

„Františka Cipra vnímám jako jednu z nejvýraznějších trenérských osobností devadesátých let. Vždycky jsem na něm obdivoval lidskost, s jakou ke svému okolí přistupoval, a všechna společná setkání byla moc příjemná. Moc mě ta zpráva mrzí a chtěl bych nejbližším vyjádřit upřímnou soustrast,“ uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.