Záložník West Hamu se na zápasy ve skupině s Portugalskem, Tureckem a vítězem březnového play off C, jímž bude Gruzie, Lucembursko, Řecko, či Kazachstán, velmi těší. V rozhovoru s ČT sport nejvíce ocenil, že úvodní duel s Portugalci se uskuteční 18. června v Lipsku."Pro mě dva týmy z prvního koše byly Anglie a Německo. Souboj s domácími by byl fanouškovsky obrovský zápas. V Anglii hraju a pro mě osobně by to bylo speciální," řekl Souček. "Třeba jsem nechtěl Itálii ze čtvrtého koše, což by byl nejtěžší možný soupeř. Skupinu musíme brát a teď je jenom na nás, jak se připravíme," doplnil osmadvacetiletý středopolař.S Portugalskem si naposledy národní celek zahrál v loňské elitní skupině A Ligy národů a připsal si dvě porážky 0:2 venku a 0:4 doma. "Nebyly to úplně podařené zápasy, hlavně výsledkově. O to větší motivaci teď máme. Pořád je to parta v čele s Cristianem Ronaldem a dalšími. I když je to úvodní zápas, tak věřím, že máme o to větší šanci uspět," uvedl Souček.

S Tureckem česká reprezentace prohrála v posledních třech zápasech. Naposledy vloni v listopadu podlehla v Gaziantepu 1:2. "Poslední roky zažívají lepší éru. Mají plno mladých hráčů. Co jsme s nimi hráli, tak to byl hodně složitý soupeř. Pořád věřím, že máme na to s nimi uspět. Jsem rád, že si to s nimi rozdáme," podotkl Souček.Za největšího favorita play off C považuje Řecko. "Mám i řeckého spoluhráče (Konstantinose Mavropanose), se kterým se o tom zítra pobavíme. My se budeme koukat v březnu, kdo tu skupinu vyhraje a přijde k nám," konstatoval bývalý záložník pražské Slavie nebo Liberce.

"S losem velká spokojenost. Největší asi s tím, že první zápas odehrajeme proti Portugalsku v Lipsku, což je pro českého fanouška asi nejlepší, kde to mohlo být. Je to blízko hranic, takže věřím, že bude velká podpora," doplnil Souček. Za nejtěžší označil skupinu B se Španělskem, Chorvatskem, Itálií a Albánií. "Jak se říká skupina smrtí, tak za mě je to béčko. Schytala to Albánie, proti které jsme hráli v kvalifikaci. Má asi nejtěžší skupinu. Pak už ty další jsou dost podobné. Bude to o tom, kdo přijede s nejlepší formou," uvažoval rodák z Havlíčkova Brodu. "Když to odlehčíme, tak nakonec bylo dobře skončit v kvalifikační skupině za Albánií," dodal Souček s úsměvem.

Los EURO 2024 (Hamburk, 2. 12. 2023)

Los EURO 2024 (Hamburk, 2. 12. 2023)