„Je to samozřejmě velká rána. Šli jsem do zápasu s tím, že hrajeme doma o udržení ve skupině a chtěli jsme získat body. Takový výsledek je hrozný, musíme se z toho oklepat a jít do dalšího zápasu zase znovu naplno,“ uvedl bezprostředně po utkání v rozhovoru pro ČT sport.

„Portugalci nás přehrávali hlavně svou kvalitou jeden na jednoho, a také náběhy za obranu. Musíme se na to podívat a dávat si na to v dalších zápasech mnohem větší pozor,“ pokračoval záložník West Hamu United.

Liga národů: Česko - Portugalsko (24. 9. 2022)

Zápas s Portugalskem sledovala vyprodaná Fortuna Arena v pražském Edenu. „Fanoušci byli skvělí, zaslouží pochvalu. Slyšel jsem, že takto vyprodaný stadion tady dlouho nebyl. Takhle vysoká prohra nás samozřejmě mrzí i kvůli všem divákům. Musíme všechno zlepšit a šlápnout do toho zase od začátku,“ uvedl Tomáš Souček.

Český tým odehraje poslední zápas ve skupině v úterý večer ve Švýcarsku. To vyhrálo 2:1 ve Španělsku a před posledním zápasy odsunulo české mužstvo na poslední příčku v tabulce. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého tak musí v úterý v St. Gallenu vyhrát, aby se v elitní skupině udrželi.

„Stejně bychom tam nejeli uhrát remízu, i kdyby ve Španělsku nevyhráli. Máme ve skupině všechny soupeře těžké, to jsme věděli. Věřím, že se z této prohry oklepeme a znovu do toho šlápneme. Do Švýcarska pojedeme vyhrát,“ dodal Souček.