Už jste vstřebal zápas v Belgii? Jak se těšíte na premiéru v Plzni?

Zápas v Belgii už jsem nějak vstřebal, byl to výjimečný moment mé kariéry a jsem moc rád za takovou zkušenost. Na zápas v Plzni se moc těším, jsem stoprocentně připravený.

Co se dělo po zápase v Belgii s ohledem na to, že jste se bavil s Romelu Lukakem či trenérem Martínezem?

Bylo příjemné se s nimi potkat, jak s trenérem Martínezem, tak s trenérem brankářů, kterého jsem měl v Evertonu. Zažil jsem tam i Romela Lukaka. Ptali se na to, jak se mám, co jsem dělal po angažmá v Evertonu nebo na rodinu. Bylo to moc příjemné si s nimi popovídat, Romelu je opravdu fajn. Trenér Martínez mi říkal, že je pyšný, že jsem se dostal až do národního týmu a kariéru jsem svým způsobem zachránil, protože v Evertonu jsem byl hodně mladý a také dost často zraněný.

Co pro vás bude znamenat premiéra v národním týmu od první minuty v kombinaci s tím, že se hraje v Plzni, kde působíte?

Bude to velice speciální den. Všechno se to sešlo. Ať už je to příběh s trenérem Martínezem či Romelem, tak i to, že budu poprvé v základu reprezentace zrovna na domácím stadionu. Je to určitě splněný sen.

Tomuhle snu předcházel celkem komplikovaný začátek sezóny, kdy jste byl zraněný. Jaké to je se posunout z marodky do základu národního týmu?

Zraněný jsem sice byl, moc jsem toho neodehrál, ale dřel jsem, abych se vrátil co nejdříve zpátky. Pro někoho to asi zní blbě, že jsem v národním týmu po jednom odehraném utkání po zranění, ale udělal jsem vše pro to, abych byl připravený. Trenéři se pro mě rozhodli a nepřemýšlím nad tím, zda jsem měl nějaký výpadek. Pro mě je rozhodující, že jsem stoprocentně připravený podat co nejlepší výkon.

Očekáváte proti Ukrajině trochu volnější zápas? Na co si musíte dát největší pozor?

Právě naopak. Nemyslím si, že by to byl volnější zápas, protože Ukrajina je velmi dobrý tým a určitě to nebude ani pro mě jednodušší. Věřím, že to bude kvalitní zápas pro oba týmy, a že to pro nás dobře dopadne.

Kolik jste sháněl lístků?

Je to určitě speciální den a chtějí ho všichni prožít se mnou, tak tu bude hodně známých, rodina, přítelkyně. Jak říkal trenér, přijedou Hujerovi (úsměv).

Tipy na Ukrajinu: vstupenky jen na internetu, na stadion přijďte včas