Češi na úvod šampionátu v pondělí 20. května nastoupí proti domácímu výběru v Larnace. Druhý zápas se odehraje v Paralimni ve čtvrtek 23. května a Češi vyzvou Ukrajinu. V posledním zápase skupiny nastoupí proti Srbsku opět v Larnace v neděli 26. května.

První dva týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Ta se hrají ve středu a ve čtvrtek 29. a 30. května. Semifinále se hrají v neděli 2. června a finále ve středu 5. června.

O čem všem talentovaný obránce a kapitán českého mužstva hovořil?

O úvodním utkání s Kyprem

Musíme čekat určitě kvalitu, protože na Euru nemůžeme čekat jiného. Připravujeme se na to, že to bude určitě těžký zápas.

O soupeřích ve skupině

Všechny soupeře vnímám tak, že jsou na vysoké úrovni, ale papírově bych řekl, že nejtěžší budou Srbové.

O tom, jaký je kapitán

Věřím, že jsem dobrý kapitán. Snažím se dělat co nejvíc a být klukům co nejvíce nápomocný. Určitě to není lehká role, je to docela náročné, ale jsem v této roli rád a cítím se skvěle. Cítím určitou zodpovědnost za tým, ale myslím, že zodpovědnost cítí každý z nás a nehraje roli, kdo je kapitán. Všichni jsme na stejné úrovni. Jenom teda, když to řeknu blbě, tak mám pásku kolem ruky a vedu tým, ale jinak jsme si všichni rovni.

O poslední účasti týmu do 17 let na mistrovství Evropy

Je to pět let, co byla sedmnáctka naposledy na mistrovství Evropy, tehdy se dostali do čtvrtfinále. My máme nastavené ty nejvyšší cíle, byl jsem přesvědčený o tom, že na turnaj postoupíme. Teď jsme tady a chceme předvést co nejlepší možný výkon, který v nás je.