"Začátek zápasu byl od obou týmu dost nervózní. Až do té penalty, která to hodně ovlivnila. Po ní jsme se zvedli, vyrovnali jsme a do ničeho jsme je už nepustili. V druhém poločase jsme je zmáčkli, dali druhý gól. Po něm jsme se trochu stáhli, což byla asi chyba, ale nakonec jsme to uskákali a vezeme výborný výsledek do odvety,“ uvedl po zápase střelec vítězné branky Václav Sejk.

Sejk se v průběhu kvalifikace střelecky prosadil proti v domácím utkání s Kosovem a dvakrát v utkání s Andorrou. Nyní tedy přidal svou čtvrtou trefu v dresu jednadvacítka, když se v prosadil hlavou po centru Adama Gabriela. 

Svou trefou tak přispěl k vydařenému narozeninovému dni trenéra Jana Suchopárka. „Určitě si přál, abychom to zvládli. Je skvělé, že vezeme z prvního zápasu výhru, když má trenér narozeniny, ale hlavní bylo uhrát výsledek, který nám pomůže k postupu, což bude nejlepším dárkem pro nás i pro trenéra," uvedl sparťanský útočník hostující v Jablonci, za který dal v osmi ligových startech tři branky.

České mužstvo se v noci z pátku na sobotu přesune zpět do České republiky. Odveta baráže se hraje v úterý 27. září v Českých Budějovicích s výkopem také v 18:00. Vstupenky na domácí utkání lze zakoupit na webu www.ticketportal.cz

„Myslím, že odveta bude náročná. Oni mají hodně nebezpečné centry, hlavně po standardních situacích, ale myslím, že naší kvalitou bychom je měli přehrát. Navíc hrajeme v Českých Budějovicích, kde se nám daří a doufám, že postoupíme,“ pokračoval Sejk.

Baráž ME 2023: Island U21 - ČR U21 (23. 9. 2022)

Baráž ME 2023: Island U21 - ČR U21 (23. 9. 2022)