Česká jednadvacítka se s Islandem utkala před rokem v baráži o postup na mistrovství Evropy. Tehdy na Islandu vyhrála 2:1, v domácí odvetě remizovala 0:0 a slavila postup na závěrečný turnaj. Zároveň s Islandem nikdy neprohrála. V úterý dostanou "lvíčata" další možnost tuto sérii prodloužit. 

O čem hovořil trenér Jan Suchopárek na předzápasové tiskové konferenci? 

O podmínkách na Islandu

Počasí je nádherné, jen je to na zimní bundu (úsměv). Po příletu nás trochu zaskočil studený vítr a teplotní skok byl velký, ale nyní je venku nádherně a slunečno. Na Island počasí dobré.

O umělé trávě

Mělo by to být stejné hřiště jako minulý rok v baráži. V pondělí odpoledne tam absolvujeme trénink, ale nepředpokládám, že by to hřiště bylo výrazně odlišné.

O změnách v týmu Islandu

Jejich tým se změnil dost, podobně jako ten náš. Zůstalo pět nebo šest hráčů z minulého ročníku. Měli nějaké změny už v průběhu srazu. Mají to složené z nadějných hráčů a tým doplnili hráči ročníku 2004, kteří byli mezi nejlepšími osmi týmy na evropském šampionátu. Prohráli tam jen se Španělskem a myslím, že někteří z těchto mladých hráčů se v sestavě objeví.

O českém brankáři

Pokud se nic nepředvídatelného nestane, tak by měl nastoupit Lukáš Horníček. Jak už jsem říkal v Česku, hierarchii jsme hráčům nastínili.

O sestavě v porovnání se zápasem proti Slovensku

Nastoupí ti hráči, o kterých jsme přesvědčeni, že budou úspěšní. Adam Karabec už zasáhl do prvního zápasu částečně. Povolání Petra Juliše je i z toho důvodu, že nám typologicky zapadá do koncepce, kterou máme. Je to výborně pohybově vybavený hráč a je schopný podat dobrý výkon na několika postech.


První český zápas kvalifikační skupiny I se hraje v úterý v 18:30 středoevropského času v Reykjavíku. Na prvním místě tabulky je zatím Dánsko, které už odehrálo dva zápasy. Nejprve vyhrálo 2:1 v Litvě, následně doma remizovalo s Walesem 2:2.


Tabulka kvalifikační skupiny I o postup na ME 2025

# Tým Z V R P S B
1. Dánsko 2 1 1 4:3
2. Wales 1 0 2:2 1
3. Island 0 0 0 0 0:0 0
4. Česko 0 0 0 0 0:0 0
5. Litva 1 0 0 1 1:2 0

Česko 21 - trénink (11. 9. 2023)

Česko 21 - trénink (11. 9. 2023)