„Utkání jsme prohráli krásnou brankou, ale myslím, že jsme nepodali takový výkon, abychom si zasloužili vyhrát. Prvních pětatřicet minut jsme měli navrch, to samé i v druhém poločase, vyrovnali jsme, povedlo se i střídání, ale v závěru jsme dopustili vlastními chybami to, že domácí vstřelili vítězný gól," uvedl trenér Jan Suchopárek krátce po zápase při hodnocení utkání s médii. 

Česko 21, 12. 9. 2023, 18:30

Island 21 - Česko 21

2:1 Detail zápasu

Český tým začal zápas aktivně a dostával se do zajímavých situací. Především díky rychlosti Matěje Juráska, který dělal soupeři velké problémy. Ale nedařilo se proměnit žádnou z příležitostí.

„Myslím, že jsme měli být mnohem víc efektivnější směrem dopředu. Hráči, na které jsme spoléhali a vypadali dobře v tréninku, tak nepodali takový výkon, ve který jsme doufali. Musíme si to vyhodnotit," pokračoval kouč. 

Blízko ke gólu měl Patrik Vydra, který ale z přímého kopu těsně za hranicí pokutového území trefil pouze břevno.

"Bylo by samozřejmě lepší, kdyby to trefil do sítě, ne do břevna. Ale od kluků to bylo vymyšlené dobře včetně nastavení zdi. Chyběly centimetry," uvedl kouč Suchopárek, který udělal oproti čtvrtečnímu přípravnému zápasu se Slovenskem tři personální změny v sestavě. 

Zároveň došlo i ke změně v rozestavení. "Proti Slovensku to bylo zdlouhavé a rozehrávka nám trvala. To jsme chtěli změnit. Myslím, že to se povedlo. Přispěly k tomu i výkony jednotlivců jako Patrik Vydra a Michal Černák," prohlásil Suchopárek.

Jak proti Slovensku, tak na Islandu se střelecky prosadil nováček v týmu Christophe Kabongo. "Záleží jen na něm, jak bude pokračovat. Má nadstandardní řešení určitých situací, ale má také své rezervy v defenzivní činnosti. My s ním o tom komunikujeme a věříme, že se v tom bude zlepšovat a bude na tom pracovat. Je to určitě zajímavý hráč a potvrdil, že ve finální fázi má vysokou kvalitu," řekl trenér na adresu dvacetiletého útočníka Podbrezové. 

Český tým začal novou kvalifikaci porážkou. Kvalifikační skupinu I momentálně vede Wales se čtyřmi body, o skóre před Dánskem. Právě s těmito týmy se utkají "lvíčata" v říjnu v domácích zápasech.

"Jednoznačně to bude hodně komplikovaná skupina. Islandu navíc v utkání chyběli čtyři hráči, které nepustily na sraz jejich nové kluby. Hráli za ně hodně mladí a talentovaní hráči, kteří byli už úspěšnější v devatenáctce. Prokazuje se, že stejně jako třeba Izraelci, i Islanďané zkrátka mají velmi povedenou generaci hráčů a budou hodně silným soupeřem," dodal kouč. 


Tabulka kvalifikační skupiny I o postup na ME 2025

# Tým Z V R P S B
1. Wales 2 1 1 5:4
2. Dánsko 2 1 4:3 4
3. Island 1 1 0 0 2:1 3
4. Česko 1 0 0 1 1:2 0
5. Litva 2 0 0 2 3:5 0
Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)

Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)