„Zápas rozhodly dvě minuty, kdy jsme obdrželi "slepené" branky kolem třicáté minuty. Naši poměrně slušnou hru a dobrý vstup do zápasu to úplně devalvovalo. Hráči soupeře se pak začali dostávat více do hry, ale do šancí prakticky ne - až na dvě výjimky, které neznamenaly větší ohrožení naší branky. Ale efektivita, výběr místa či práce s míčem, to vše rozhodlo zápas ve prospěch soupeře," uvedl Jan Suchopárek na úvod pozápasové tiskové konference.

Český tým sice byl v druhém poločas častěji u míče, ale do šancí se dostat nedokázal. Nakonec inkasoval ještě dvakrát. A opět obě branky padly během krátké chvíle.

"Ve druhém poločase to bylo podobné, kdy jsme navíc inkasovali gól z penalty po hloupém faulu a následně lacinou branku po standardní situaci. Devět inkasovaných branek ve dvou zápasech je opravdu velký díl, na který nejsme zvyklí,“ pokračoval Suchopárek. 

Hráči i trenéři si přáli uzavřít kalendářní rok 2022 dobrý výsledkem, ale nakonec po vysoké prohře 1:5 v Portugalsku minulý týden následovala prohra i v druhém listopadovém utkání.

„Rozloučení s kalendářním rokem se určitě nepovedlo. Jako kaňku to nepovažuji, spíš jako určité memento. Hlavně směrem k evropskému šampionátu v příštím roce. Rozdíl ve výkonnosti proti oběma soupeřům byl znát. Dělali jsme naivní chyby, ale po zápase jsem říkal hráčům, že je potřeba na všem dál poctivě pracovat v tréninku. V klíčových momentech pak může být jejich výkonnost lepší a budou mít šanci dostat se třeba na zahraniční angažmá. My jsme nyní měli v nominaci jednoho hráče působícího v zahraničí, Norové oproti tomu mnohem víc - možná polovinu," řekl trenér Suchopárek.

Suchopárek se svým realizačním týmem neměl pro listopadový sraz k dispozici všechny hráče, navíc mezi zápasy tým opustili hráči Liberce a Olomouce, čtyři jiní hráči se k týmu připojili. "Během listopadového srazu se ukázalo se, že jsme měli ve svém středu zajímavé hráče, které můžeme očekávat i v dalších nominacích. Práce s týmem v tomto reprezentačním srazu však byla jiná a specifická," uvedl český kouč.

„Věřím, že při dalším reprezentačním srazu budeme v tom nejsilnějším možném složení, protože jde o oficiální termín FIFA. Samotný evropský šampionát ale v oficiálním termínu není, takže je potřeba jednat s kluby a mít jistotu, že kluby na mistrovství Evropy na přelomu června a července své hráče uvolní. Pokud bychom tu jistotu neměli, tak budeme chtít v březnu pracovat s těmi hráči, které pak budeme mít možnost využít na samotném turnaji,“ uvedl trenér Suchopárek.

Český tým by se měl v březnu opět vydat do fotbalového centra Pinatar, kde odehraje dva přípravné zápasy, které budou potvrzeny v dalších dnech či týdnech. 

Mistrovství Evropy se koná příští rok od 21. června do 8. července a titul na něm obhajuje Německo. Češi se ve skupině C utkají s Anglií, Německem a Izraelem. 

Norsko U21 - Česko U21 (22. 11. 2022)

Norsko U21 - Česko U21 (22. 11. 2022)