Severočeský celek na svém webu oznámil, že Hübschman bude s klubem dál spolupracovat v jiné roli. Hübschman bude působit také jako fotbalový agent. ČTK řekl, že v nejbližších dnech teprve oznámí, jestli ještě bude hrát v nižších soutěžích.

Na Střelnici přišel před deseti lety ze Šachtaru Doněck. "Roky v Jablonci utekly jak voda. Zažili jsme krásné časy, dvakrát jsme hráli v základní skupině evropské klubové soutěže, dostali jsme se několikrát do nejlepší trojky, hráli několik finále českého poháru. Byly to krásné časy, ale čas nejde zastavit," uvedl Hübschman na klubovém webu.

V Jablonci se stal velkou oporou a jednou z hlavních osobností ligy. "Je to deset let, není to jeden rok a konec. Tomáš tady zanechal nesmazatelnou stopu jako hráč a velká osobnost. Teď se bude etablovat v nové roli, blízké sportovnímu řízení klubu a reprezentativní úrovni," řekl šéf klubu Miroslav Pelta.

Hübschmanova nová funkce v Jablonci bude teprve upřesněna, je nutné ji podle řádů sladit s rolí agenta. "Teď pro mě přichází nová výzva, kdy budu předávat své zkušenosti mladším hráčům, aby mohli zažít úspěšnou a dlouhou kariéru," uvedl Hübschman. V dubnu se stal druhým nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v české nejvyšší soutěži. Ve vyšším věku si ligu zahrál jen třiačtyřicetiletý Josef Jindřišek z Bohemians Praha 1905.

V národním týmu si připsal 58 startů. Ten úplně první v roce v baráži o mistrovství světa v roce 2002, kdy v listopadu 2001 nastoupil do druhého poločasu zápasu v Belgii.

Svůj jediný gól v seniorské reprezentaci vstřelil v říjnu roku 2013 v kvalifikačním utkání na Maltě, kde otevřel skóre ve třetí minutě zápasu a Češi tehdy vyhráli 4:1.

Poslední duel v reprezentačním dresu odehrál v březnu 2014 při remíze 2:2 v přípravném utkání v Praze proti Norsku. Je posledním českým účastníkem Eura 2004, který ukončil kariéru. 

V roce 2002 získal Hübschman zlato na ME hráčů do 21 let. V české lize odehrál 365 zápasů a vstřelil šest gólů. Se Spartou získal mistrovský titul, se Šachtarem osmkrát ovládl ukrajinskou ligu a čtyřikrát ukrajinský pohár. V roce 2009 vyhrál také Pohár UEFA, předchůdce Evropské ligy.