České mužstvo vedené trenérem Karlem Havlíčkem nejprve porazilo v pondělí Mexiko 2:0 po dvou gólech Aleše Březiny. Proti Rumunsku se trefili Jiří Míček a Ondřej Penxa a bylo z toho vítězství 2:1. Český tým tak získal šest bodů a svou skupinu vyhrál. Mexiko následně remizovalo s Rumunskem 2:2 a oba týmy tak získaly ve skupině po jednom bodu. Rumunsko skončilo díky o gól lepšímu rozdílu skóre na druhém místě.

Skupinu A vyhrála domácí Itálie, která porazila Chile 3:0. Anglie také porazila Chile, když vstřelila ještě o dva góly více. O prvním místu tak rozhodl vzájemný souboj Anglie s Itálií. Domácí výběr vyhrál 4:2 a postoupil do semifinále.

Skupinu B vyhrál výběr USA, který remizoval se Slovinskem, ale následně porazil Belgii 3:2. Vzhledem na bezbrankovou remízu Slovinska s Belgií tak k vítězství ve skupině stačily 4 body.

A poslední skupinu D vyhrálo Portugalsko před Norskem a Rakouskem. Posledně jmenovaný tým prohrál 0:3 s Portugalskem a 2:4 s Norskem. Portugalsko v přímém souboji o první místo porazilo Norsko 2:1.

Systém turnaje je jednoduchý: vítězové skupin postoupili do semifinále a hrají o první čtyři místa. Týmy z druhých míst hrají mezi sebou o 5. – 8. místo a mužstva z třetích míst ve skupině se utkají o 9. až 12. místo.

A český tým se v semifinále utká s Portugalskem. Druhé semifinále tvoří domácí Itálie a Spojené státy americké. Český tým bude hrát svůj zápas v pátek 29. dubna s výkopem ve 14:00.

Oproti zápasům ve skupině (oba odehrál český výběr na italské půdě) se tentokrát bude hrát v rakouském městečku Arnoldstein, které se nachází jen kousek od slovinských a italských hranic.

Zápas bude hostit stadion Waldparkstadion místního klubu SV Arnoldstein. Zápasy o konečné umístění, tedy i případné finále, jsou na programu v neděli 1. května. 

Zápasy semifinále (vše v pátek 29. dubna 2022)

  • 14:00, Arnoldstein (Rakousko): Česko – Portugalsko (1. - 4. místo)
  • 16:00, Arnoldstein (Rakousko): Mexiko – Rakousko (9. - 12. místo)
  • 17:00, Miren (Slovinsko): Anglie – Slovinsko (5. - 8. místo)
  • 18:00, Mofalcone (Itálie): Itálie – USA (1. - 4. místo)
  • 18:00, Rivignano (Itálie): Chile – Belgie (9. - 12. místo)
  • 18:00, Cervignano (Itálie): Rumunsko - Norsko (5. - 8. místo)

Foto: Facebook Torneo Delle Nazioni