Hašek a spol. stráví ve Španělsku a Portugalsku šest dnů, během kterých se potkají se zástupci tří největších českých klubů a navštíví i přípravné zápasy zmíněných týmů.

„Do Španělska odletíme z Mnichova. Tam ještě ve středu večer navštívíme zápas německé ligy mezi Bayernem a Unionem Berlín, kde působí Alex Král. Je to možnost ho vidět na hřišti na vlastní oči a třeba se s ním i krátce potkat, i když při venkovních zápasech hráči zase tolik prostoru nemívají,“ vysvětlil Ivan Hašek, který byl novým trenérem reprezentace jmenovaný na začátku ledna.

Následně se svými kolegy objede zimní kempy Viktorie Plzeň, Slavie a Sparty, které se na start jarní sezony připravují na Pyrenejském poloostrově.

„Jsme s hráči ve spojení telefonicky, ale osobní kontakt nic nenahradí. Navíc bychom se chtěli alespoň krátce sejít i s jejich trenéry, i když času nebude nazbyt a samozřejmě i oni mají na soustředěních velmi nabitý program,“ poznamenal Hašek.

A pokračoval: „Na stejném místě trénují i Pardubice, takže navštívíme i jejich zápas. Někteří hráči pro nás mohou být zajímaví třeba do budoucna. V dalších týdnech se chceme potkat i s dalšími kluby, třeba se Sigmou Olomouc, Slováckem, Baníkem Ostrava, Mladou Boleslaví, Slovanem Liberec… Věřím, že na jaře může některý hráč vyletět a říct si o místo v reprezentaci. Chci, aby všichni cítili, že dveře do reprezentace má otevřené opravdu každý.“

Za necelý měsíc vyrazí do zahraničí už počtvrté. Nejdříve byl na inspekci v Hamburku, kde bude mít reprezentace basecamp během červnového EURO 2024, následovala cesta do Rakouska na obhlídku možných destinací pro soustředění před evropským šampionátem a naposledy byl v Lipsku na zápase proti Leverkusenu, za který hrají Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář.

Premiéru si nový realizační tým odbude 22. března v přípravném zápase v Norsku. Doma se poprvé představí čtyři dny nato také v přípravě proti Arménii.