Reprezentační osmnáctka zahájila novou sezonu soustředěním v jabloneckých Břízkách. Tým nově vedený koučem Davidem Holoubkem a jeho realizačním týmem absolvuje na severu Čech pětidenní herní soustředění.

„Je to náš první reprezentační sraz s touto věkovou kategorií a my jako realizační tým se chceme s hráči hlavně dobře poznat. Zároveň si samozřejmě chceme hráče trochu oťuknout, abychom před Turnajem Václava Ježka měli přehled o tom, jak kdo na tom je. Na turnaji nás čekají tři velmi těžké zápasy a chceme je zvládnout co nejlépe,“ říká trenér David Holoubek.

Cílem pro Turnaj Václava Ježka je oprášit tak trochu vadnoucí slávu jinak mimořádného turnaje. V roce 2020 se turnaj neuskutečnil kvůli covidu a v loňském roce se kvůli stejnému důvodu odehrál jen ve velmi omezeném složení za účasti čtyř týmů z okolních zemí.

„Během let jsem na vlastní oči jako divák zažil celou řadu ročníků Turnaje Václava Ježka a vždy se jednalo o turnaj s velkou kvalitou. Je to mezinárodně uznávaná akce a je také skvělé, že se každý rok hraje v jiném kraji s různými soupeři. Mám opravdu velkou radost z toho, že se během turnaje utkáme s Německem, Finskem a Spojenými státy americkými. To jsou soupeři, se kterými se příliš často nemůžeme konfrontovat,“ pochvaluje si trenér Holoubek.

Vzhledem k účasti šesti týmů došlo pro letošní rok ke změně systému turnaje, kdy každý z týmů odehraje pouze tři „skupinové“ zápasy a následně pak již neproběhne playoff.

„Vůbec nemám problém s tím, že se letošní ročník nebude hrát takovým tím klasickým turnajovým systémem, kde na konci musí být zápasy o umístění. Podobné turnaje především v závěru nenabízejí takovou podívanou, jakou by si zasloužily. Týmy jsou po náročném programu ve finálových zápasech často unavené a sportovně to pak není úplný vrchol jejich snažení,“ dodává Holoubek.

Český národní tým odehraje své zápasy ve Zlíně (s Německem), Kroměříži (s Finskem) a na závěr v Dolním Němčí (s USA).

„Osobně jsem zcela nadšený z našich soupeřů ve skupině. Především proti USA nemáme prakticky možnost nikdy hrát a toto měření sil bude skvělé. Navíc jsem velkým fanouškem americké MLS a na zápas s Amerikou se ohromně těším,“ přikyvuje David Holoubek.

Turnaj Václava Ježka bude pro národní tým do osmnácti let prvním testem pod vedením trenéra Davida Holoubka.

„Pro naše kluky to bude opravdu těžká prověrka a jsem na ně moc zvědavý, jak to všechno budou zvládat. S tímto týmem jsme na začátku dvouletého cyklu a právě Turnaj Václava Ježka bude první opravdu těžkou prověrkou před následující sezonou, kdy budeme chtít usilovat o postup na mistrovství Evropy. Ty těžké zápasy, které nás nyní čekají, dobře ukážou, jak na tom náš tým ve skutečnosti je,“ dodává trenér David Holoubek.

Soustředění ČR U18 - srpen 2022

Soustředění ČR U18 - srpen 2022