České mužstvo bylo podle slov trenéra Karla Havlíčka dominantnějším mužstvem, ale svou převahu nedokázali čeští mladíci vyjádřit gólově. 

"V posledním turnajovém utkání jsme proti Rumunsku dominovali celý zápas, ale branky jsme se nedočkali, i když brankových situací jsme si vytvořili dostatek. Soupeř hrál z bloku a vyrážel do brejků po našich ztrátách. Protože se ani jednomu týmu skórovat nepodařilo za celých 70 minut, šlo se do penalt," uvedl trenér Karel Havlíček po zápase.

"Konečné 8. místo v turnaji není v této kategorii tím rozhodujícím (i když bychom rádi byli výš), ale veledůležité jsou zkušenosti, které jsme nasbírali, ať my jako realizační tým nebo hráči. My jsme naše svěřence viděli v těžkých situacích, na které v našich soutěžích nenarazí. A kluci si vyzkoušeli ve skupině různé herní styly - porazilo nás Irsko - finalista, a Saúdskou Arábii, kterou jsme jasně přehráli 5:0. V semifinále jsme se prezentovali slušnou ofenzívou proti silnému Portugalsku, ale síla hráčů Porta a Benfiky nám odhalila velké defenzivní nedostatky. Nakonec remíza s Balkánci. Doufáme, že tyto zkušenosti využijí borci v dalších kategoriích," dodal trenér Havlíček.

Mezinárodní turnaj Delle Nazioni 2023

Rumunsko U15 - Česko U15 0:0, 4:3 po penaltách

Česko: Kostelný - Dýcka, Fuksa, Pech, Poděbradský - Hendrych (45. Kotíšek), Vaněk (60. Křivánek), Frolík (45. Palaščák) - Novák (60. Holinka), Polák (55. Klíma), Capka (55. Potměšil).

Výsledky českého týmu v turnaji: 

  • Irsko - Česko 3:1
  • Česko - Saudská Arábie 5:0
  • Česko - Portugalsko 1:3
  • Rumunsko - Česko 0:0, 4:3 po penaltách