Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě teplický Aleš Březina, který po rohovém kopu využil závaru před brankou a míč doklepl i s přispěním nejistého zákroku mexického brankáře do sítě. 

I druhý gól českého mužstva vstřelil Aleš Březina. Ve třicáté minutě si řekl o přihrávku na středu hřiště těsně za vápnem soupeře, narazil si s Markem Naskosem a následně umístil míč přesně k tyči kolem brankáře. Ani jeden z obránců soupeře nedokázal na rychlou a chytrou narážečku zareagovat včas. 

Skvělým zákrokem se v samém závěru zaskvěl také český brankář Tobias Keller, jenž zlikvidoval skokem ke své levé tyči penaltu soupeře a zabránil tak ve snížení skóre. České mužstvo tak na úvod turnaje zvítězilo 2:0. 

"V prvním poločase jsme hru kontrolovali, vstřelili dvě branky a podali solidní výkon. Druhý poločas jsme ubojovali a chvíli před koncem nás podržel brankář Keller chycením pokutového kopu. Druhému poločasu z naší strany neprospěla častá střídání, která hru rozhárala, ale vzhledem ke čtyřem utkáním na turnaji jsou nutností k rozložení sil," uvedl po utkání trenér Karel Havlíček.

Český výběr má ve své skupině C kromě Mexika také výběr Rumunska, se kterým se čeští mladíci utkají v úterý 26. dubna od 18:00. Zápasy o umístění jsou na programu v pátek 29. dubna a v neděli 1. května.

Torneo Delle Nazioni 2022

Mexiko U15 - Česko U15 0:2 (0:2)

Branky: 16. a 30. Březina. 

Sestava ČR: Keller - Beran (68. Poturnay), Řeháček, Míček, Moudrý (54. Hrbáček) - Zima, Naskos (64. Vencl), Čížek (46. Panoš) - Kameník (46. Švancara), Březina (64. Nechvátal), Sosna (65. Wolfl).

Mexiko U15 - ČR U15 (25. 4. 2022)

Mexiko U15 - ČR U15 (25. 4. 2022)