Po bezbrankovém prvním poločase si české mužstvo necelých deset minut po změně stran výrazně pomohlo standardní situací. Stejně jako v pondělním utkání s Mexikem totiž otevřeli svěřenci trenéra Karla Havlíčka skóre po rohovém kopu. Tentokrát se přesnou hlavičkou z prostoru přední tyče prosadil stoper Jiří Míček.

O další šest minut později si na přihrávku středem hřiště naběhl za obranu Ondřej Penxa, který pohotovým lobem překonal rumunského brankáře a zvýšil na rozdíl dvou branek.

V pětapadesáté minutě byl soupeř blízko ke snížení skóre, ale brankář Obdržálek mužstvo podržel dvěma skvělými zákroky během několika vteřin. Autor úvodní trefy Jiří Míček byl blízko k druhému gólu v zápase v samém závěru zápasu, kdy si opět po centru od rohového praporku našel míč na hranici malého pokutového území, ale tentokrát hlavou přestřelil. 

Krátce poté si v pokutovém území zasekl míč Mario Bogdan a perfektní křižnou střelou nedal českému brankář šanci a snížil na 1:2. Těsný náskok ale nakonec čeští mladíci udrželi a zvítězili i v druhém utkání skupiny C, kterou tak zároveň vyhráli. Poslední zápas skupiny mezi Rumunskem a Mexikem se hraje ve středu v podvečer, stejně tak i zbylé zápasy ostatních skupin, ve kterých se rozhodne o soupeři pro další utkání. 

Český tým se díky prvenství ve skupině probojoval do pátečního semifinále. Případné finále či zápas o 3. místo v turnaji je na programu v neděli 1. května. 

"Na hrůzostrašném terénu jsme odehráli bojovný zápas se šťastným koncem a postupujeme mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Kombinace na tomto hřišti velice vázla, na konci utkání sice docházely klukům síly, ale i závěr jsme zvládli," uvedl po zápase trenér Karel Havlíček.

Torneo Delle Nazioni 2022

Česko U15 – Rumunsko U15 2:1 (0:0)

Branky: 43. Míček, 49. Penxa - 70.+2 Bogdan.

Sestava ČR: Obdržálek - Beran (36. Řeháček), Míček, Poturnay, Moudrý (36. Hrbáček) - Čížek (67. Sosna), Naskos, Vencl (46. Wölfl) - Švancara (45. Panoš), Březina (36. Nechvátal), Penxa (55. Kameník). 

ČR U15 - Rumunsko U15 (26. 4. 2022)

ČR U15 - Rumunsko U15 (26. 4. 2022)