Skóre zápasu se měnilo až v 69. minutě utkání, kdy se k míči dostal na hranici pokutového území střídající Adam Sosna, který se rychlou zasekávačkou do středu hřiště zbavil obránce a následně po zemi prostřelil brankáře slovenského výběru.

Druhou branku přidali čeští mladíci v 87. minutě, kdy si na zadní tyči počkal na přetažený centr z rohového kopu stoper ostravského Baníku Jiří Míček a nikým nehlídaný dopravil míč do sítě. 

Slovensko U16 - Česko U16 (11. 10. 2022)

Odveta se hraje ve čtvrtek 13. října v Kroměříži, utkání začíná ve 13 hodin. Zápas bude také vysílat přímým přenosem FAČR.TV.

"Jsme spokojeni s výsledkem a jsme rádi, že jsme zde vyhráli. Co se týče prvního poločasu, tak bych řekl, že z obou stran bylo ve hře hodně ztrát, ale i přesto si oba týmy vytvořily nějaké šance. My jsme v druhém poločase dokázali hru zpřesnit, byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli," uvedl krátce po závěrečném hvizdu trenér Jiří Žilák. 

Mezistátní přípravné utkání

Slovensko U16 – Česko U16 0:2 (0:0)

Branky: 69. Sosna, 87. Míček.

Základní sestava Česka: Obdržálek - Machač, Řeháček, Míček, Kolísek (64. Beran) - Panoš (46. Čížek), Zevl (46. Naskos) - Švancara (46. Sosna), Moudrý (80. Havelka), Penxa (80. Belžík) - Nechvátal (64. Višňa).