Hned v úvodu zápasu trefil brankovou konstrukci Michal Málek, ale skóre utkání se měnilo až těsně před přestávkou. Nejprve se prosadil Miloš Pudil ve čtyřicáté minutě a o další čtyři minuty později přidal druhou českou branku Jan Paluska. 

Dvoubrankové vedení držel český výběr do 72. minutě, kdy se poprvé v utkání prosadil Rory Wilson. Útočník Glasgow Rangers se nakonec dokázal prosadit v utkání ještě jednou, když přesným zakončením srovnal skóre na konečných 2:2 ve třetí minutě nastavení. 

"V prvním poločase jsme dokázali eliminovat silné stránky domácích a pozorně jsme bránili. V útočné fázi jsme byli nebezpeční zejména v krajních prostorech a po jednom průniku Málek nastřelil tyč. Poté jsme se dvakrát prosadili ke konci prvního poločasu a zaslouženě jsme se dostali do vedení. V úvodu druhého poločasu jsme měli dobré příležitosti opět Málkem k navýšení skóre. Poté domácí přebrali iniciativu a začali se dostávat do gólovych situací. Po individuálním průniku soupeř snížil a bohužel v nastaveném čase jsme propadli v důležitých soubojích ve středu hřiště a soupeř vyrovnal. Je škoda, že jsme první utkání v elitní fázi nedohráli do vítězného konce," řekl v rámci hodnocení utkání trenér Jiří Skála.

Český tým tak vstoupil do elitní fáze kvalifikace remízou 2:2. Svěřenci trenéra Jiřího Skály budou hrát v sobotu s Gruzií (od 19:00 ve Falkirku) a v úterý s Německem (od 18:30 v Hamiltonu). 

V druhém středečním utkání vyhrálo Německo nad Gruzií 3:0. Závěrečný turnaj hostí v květnu 2022 Izrael. Pořádající mužstvo doplní na finálovém turnaji vítězové skupin elitní fáze společně se sedmi týmy z druhých míst s nejlepší bilancí v porovnání s ostatními skupinami.

Kvalifikace ME U17 2022 - elitní fáze

Skotsko - Česko 2:2 (0:2)

Branky: 72. a 90.+3 Wilson - 40. Pudil M., 44. Paluska. ŽK: Mackenzie, Mcarthur, Kingdon - Žitný, Málek. Rozhodčí: Barbara - Vella (oba Malta), Olafs (Island).

Skotsko: Pazikas – Kingdon, Jackson, Reid (90.+3 Bruce), Mcarthur – Allen (64. Harvey), Miller (71. Lobban), Rice – Doak, Wilson, Mackenzie.

Česko: Remiáš Jan – Gaszczyk, Hunal, Paluska, Pudil M. – Žitný – Pudil A. (90. Uriča), Planka (80. Stryk), Horák (89. Remiáš Jiří), Málek (80. Zachoval) – Rožánek (66. Rus).

Tabulka skupiny 3

1. Německo 1 1 0 0 3:0 3
2. Česko 1 0 1 0 2:2 1
3. Skotsko 1 0 1 0 2:2 1
4. Gruzie 1 0 0 1 0:3 0

Foto: Twitter