Český tým se postupně utká se Severním Irskem, Maltou a Skotskem. Pořadatelem této skupiny č. 4 je Malta a všechny zápasy se hrají na Centenary Stadium, který je hned vedle národního stadionu Malty. 

Základní fáze se hraje klasickým způsobem. Na základě losu se odehraje 13 kvalifikačních mini turnajů. První dva nejlepší celky postoupí do elitní fáze, stejně tak další čtyři týmy z třetích míst s nejlepší bilancí. Elitní fázi mají zajištěnou Nizozemci a Španělé, kteří nemusí hrát základní fázi. Závěrečný turnaj v květnu roku 2023 hostí Maďarsko. 

„Naším cílem je jednoznačně postoupit do další fáze kvalifikace, to znamená být minimálně do druhého místa. Uděláme pro to maximum, i když nás čekají silní soupeři. Z mého pohledu bude důležité, jak do kvalifikace vstoupíme a jaký bude výsledek prvního zápasu. Podle toho se bude vyvíjet strategie do dalších utkání, ale věříme, že do kvalifikace vstoupíme vítězstvím a ziskem tří bodů. To by byl první krok k postupu,“ uvedl před středečním startem kvalifikace trenér Petr Havlíček. 

Rozpis zápasů kvalifikační skupiny 4: 

  • 19. října: Skotsko - Malta (11:00), Severní Irsko - Česko (16:00)
  • 22. října: Skotsko - Severní Irsko (11:00), Česko - Malta (16:00)
  • 25. října: Česko - Skotsko (11:00), Malta - Severní Irsko (16:00)

Tým do 17 let se na říjnovou kvalifikaci v rámci připravil nejprve v srpnu utkal s Rumunskem, se kterým dvakrát remizoval - 2:2 & 1:1.

V rámci zářijového srazu tým Petra Havlíčka vyrazil do Polska na Syrenka Cup, kde podlehl 0:3 Anglii, vyhrál 3:1 nad Rumunskem a prohrál 1:2 s Mexikem. Na turnaji tak obsadil šesté místo.