Druhý zápas v rámci turnaje ve Španělsku museli čeští fotbalisté proti Norsku odehrát kvůli špatnému terénu netradičně na umělé trávě.

„V takticky vedeném utkání jsme měli v prvním poločase mírnou územní převahu. Dokázali jsme si vytvořit několik málo šancí ze standardních situací, ale proměnit jsme je bohužel nedokázali. Soupeř spoléhal na dlouhé míče, čímž eliminoval naši snahu o vysoký presink. V závěru prvního poločasu jsme několikrát zbytečně faulovali na vlastní polovině a umožnili tak soupeři několik standardních situací. Ty Norsko zahrávalo velmi nebezpečně, my se ale ubránili," řekl k průběhu prvního poločasu trenér Radek Bejbl.

Také druhý poločas přinesl opticky vyrovnaný fotbal. Více na balonu byli sice Češi, do velkých šancí se dostávali ale jen velmi složitě. Seveřany v 68. minutě poslal do vedení Erik Flataker.

„Norsko ve druhém poločase hrozilo hlavně z rychlých protiútoků, ze kterých si vypracovalo dvě šance. Právě tu druhou dokázalo v 68. minutě proměnit. Závěrečných pětadvacet minut se nám po několika střídáních vůbec nepovedlo a hru našeho týmu provázelo mnoho nepřesností a nervozita. Nebyli jsme schopni se proti dobré defenzivě soupeře prosadit hlavně z křídelních prostorů, odkud nepřicházely kvalitní centry a přihrávky do pokutového území. Naopak soupeř hrozil až do konce utkání z nebezpečných brejků. Porážka nás mrzí, protože jsme byli po větší část utkání lepším týmem, ale nedokázali jsme se prosadit v poslední třetině hřiště," dodal Radek Bejbl.

Český tým v prvním utkání porazil Belgii 3:2 zatímco Norové podlehli Severnímu Irsku 1:2. V posledním zápase turnaje se utká český tým se Severním Irskem v pondělí 28. 3. od 12:00.

Football Federations Cup U18

Česko - Norsko 0:1 (0:0)

Branka: 68. Flataker.

Česko: Daněk - Polášek (78. Zapletal), Ševinský, Čoudek, Nykrín (55. Sedláček) - Špatenka, Grygar (78. Šmiga), Fila (55. Šín) - Brdička (69. Beran), Bitta, Kaulfus (69. Jurčenko).

Norsko: Strand-Kolbjornsen - Egeli, Blikstad, Murugesapillai (73. Braude), Valland (86. Gjengaar), Bakke (73. Holst-Larsen), Aas (86. Paulsen), Sivertsen (65. Eng), Roaldsoy, Flataker (86. Solberg), Nusa (73. Skogvold).

FOTO: Instagram Football Federations Cup

ČR U18 - Norsko U18 (25. 3. 2022)

ČR U18 - Norsko U18 (25. 3. 2022)