Portugalci začali utkání skvěle a hned ve třetí minutě se ujali vedení po gólu Meirelese. Na vedoucí gól dokázali čeští fotbalisté ještě reagovat, když v deváté minutě vyrovnal na 1:1 David Jurčenko. Poté ale stříleli góly už jen domácí fotbalisté.

A všechny zbylé čtyři góly v zápase padly ještě do konce prvního poločasu. Postupně se trefili Carlos Borges, Yousseff Chermitti, Samuel Justo a Goncalo Esteves.

"V prvním poločase jsme rychle inkasovali po chybném vyběhnutí brankáře, ale reakce z naší strany byla rychlá. Nejprve Ambros trefil tyč a v deváté minutě vyrovnal Jurčenko. Hráli jsme aktivně, ale bohužel zhruba od patnácté minuty jsme dopřáli domácím mnoho prostoru na rychlé brejkové situace, Portugalsko toho využilo a vstřelilo další čtyři branky do poločasu," uvedl trenér Radek Bejbl po zápase.

"Druhý poločas jsme sehráli takticky mnohem lépe do defenzivy. I když si domácí vytvořili ještě několik šancí, už jsme neinkasovali. Nám se už bohužel nepodařilo dostat do zakončení," dodal trenér.

Svěřenci trenéra Radka Bejbla tak na červnovém turnaji v Lisabonu porazili 1:0 Norsko, následně podlehli 1:4 Korejské republice a 1:5 domácímu Portugalsku.

Přípravný turnaj U18

Portugalsko – Česko 5:1 (5:1)

Branky: 3. Meireles, 13. Borges, 26. Chermitti, 28. Justo, 35. Esteves – 9. Jurčenko. Rozhodčí: Filipe – Silva, Pinto. 

Česko: Myška (46. Hrubý) - Ševinský, Kričfaluši, Kutík (35. Hanč) - Krejčí (80. Tomeška), Ambros, Grygar, Samek (80. Novák), Kubr - Jurčenko (72. A. Pudil), Špatenka (72. Vachoušek).