Výkop utkání zůstává stejný, tedy ve středu 24. srpna v 10:00. Stream z utkání je možné sledovat na FAČR.TV na tomto odkaze po bezplatné registraci. 

Duel Česka s Lotyšskem nabídne zajímavou konfrontaci, protože soupeře z Pobaltí koučuje Jakub Dovalil, bývalý dlouholetý a úspěšný trenér českých mládežnických výběrů.

Český tým se chce ve středu úspěšně naladit na zářijové kvalifikační boje, utkání s Lotyšskou je poslední ostrou prověrkou. Trenér Bejbl bere jako realitu fakt, že dlouhotrvající deště v Česku znemožnily hrát zápas na přírodním trávníku. „S počasím je třeba se vypořádat. Přípravu nám to neovlivnilo, dvakrát jsme byli na přírodním trávníku. Zápas na umělém povrchu je jediná komplikace, ale musíme se s tím popasovat,“ uvedl Bejbl.

Věří, že Češi proti Lotyšsku, které se v zářijové 1. fázi kvalifikace představí proti Rakousku, Rumunsku a Litvě, zaberou. „Očekáváme dobrou prověrku. Lotyšsko je kvalitní a konsolidovaný tým, připravuje se na kvalifikaci stejně jako my. My chceme načerpat sebedůvěru a vyhrát. Zároveň vyzkoušet i určité varianty, které by nám měly pomoci nejen ve středečním utkání, ale také směrem ke kvalifikaci,“ podotkl Bejbl.

V českém týmu figuruje záložník Lukáš Ambros z německého Wolfsburgu, jeden z předpokládaných tahounů U19. V nominaci nechybí ani defenzivní univerzál pražské Slavie Ondřej Kričfaluši, který v nedělním duelu proti Pardubicím debutoval v domácí nejvyšší soutěži.

Bohužel nejsme úplně kompletní. Někteří hráči poté, co zamířili do zahraničí, po dohodě zůstali v klubech. Jiní kluci jsou zranění nebo v rekonvalescenci. To je mírná komplikace směrem k utkání s Lotyšskem, ale musíme si s tím poradit. Máme zde 19 kvalitních hráčů,“ prohlásil Bejbl.

V hlavě už prý občas má myšlenky směrem k zářijovému důležitému vstupu do první fáze kvalifikace ME. Češi narazí na Švýcarsko, Řecko a outsidera z Andorry, přičemž do další fázi kvalifikace projdou dva nejlepší týmy. „Náš cíl je jednoznačný, tedy postup z první fáze. Přestože máme velmi těžkou skupinu, v níž budou mít Švýcarsko a Řecko stejné ambice, aniž bych chtěl podceňovat Andorru, která může komukoliv znepříjemnit život,“ dodal Bejbl.

Příprava U19 na zápas s Lotyšskem

Příprava U19 na zápas s Lotyšskem