Oba týmy do druhého vzájemného utkání nastoupily v odlišných sestavách. Ten český tentokrát vedl s kapitánskou páskou stoper pražské Sparty Ondřej Kukučka. Skóre utkání otevřel Matěj Mikulenka, který se prosadil v jednatřicáté minutě. Soupeři se podařilo vyrovnat těsně před přestávkou, kdy dal gól Charly Horneman hájící barvy Odense.

Zápas byl vyrovnaný až do samého závěru, ale Dánsku se podařilo v 89. a 90. minutě dát dvě branky rychle po sobě, kdy se prosadili Storm a Priske. 

„Utkání jsme zvládli z mnoha pohledů lépe než to první v pátek. S přístupem hráčů a organizací hry můžeme být povětšinu času spokojeni. Bohužel jsme nezvládli závěr utkání a inkasovali jsme dvě branky v posledních dvou minutách, které dojem ze zápasu zkazily,“ uvedl po utkání trenér Radek Bejbl.

„I když soupeř měl ve druhém poločase několik dalších šancí, tak pro naše hráče je to až krutý výsledek,“ pokračoval Bejbl. Jeho svěřenci odehráli ve Španělsku s Dánskem první zápas v pátek a Dánové jej vyhráli 3:2. 

„Jsme strašně rádi, že jsme měli možnost hrát dva zápasy proti takto silnému soupeři, který se také kvalifikoval do elitní fáze, která se hraje v březnu. Jak hráči, tak i my jsme si mohli osahat, jak náročná utkání nás budou čekat. Je to hodně důležité. Chtěli jsme aspoň jedno utkání vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo. Došlo k několika chybám v obou zápasech. Nebyli jsme úplně dokonali v defenzivě a nedokázali jsme kvalitního soupeře pokrýt a ten se dokázal prosadit. Celkově jsme ale odehráli kvalitní utkání,“ prohlásil Radek Bejbl.

„Oba zápasy nám určitě ukázaly spoustu věcí. Byli tu s námi hráči, kteří v kádru dlouho nebyli, nebo byli úplnými nováčky. Myslím, že co se týká jejich nasazení v zápasech, tak ve všech případech nám to dává nové další možnosti, jak kádr rozšířit nebo je zařadit do nominace na jarní elitní fázi. Doufám, že všichni budou pokračovat ve výkonnostním progresu v klubech, a ještě se zlepší,“ dodal po zápase ve Španělsku Radek Bejbl. 

Mezinárodní přípravné utkání

České U19 – Dánsko U19 1:3 (1:1)

Branky: 31. Mikulenka - 44. Horneman, 89. Storm, 90. Priske.

Sestava Česka: Urban - Kukučka, Čoudek (29. Ševinský), Kutík (65. Hanč) - Labík (80. Gaszczyk), Lilling (70. Grygar), Cahel, Slončík (65. Mašek), Kubr - Mikulenka (80. Beran), Vojta (70. Šmiga).

Česko U19 - Dánsko U19 1:3 (21. 11. 2022)

Česko U19 - Dánsko U19 1:3 (21. 11. 2022)