Skóre zápasu otevřel v šestnácté minutě Kristensen a šest minut před koncem prvního poločasu zvýšil na rozdíl dvou branek Priske. 

Českému týmu se podařilo v šestašedesáté minutě snížit, když se prosadil Daniel Šmiga, ale Dánovi jen o tři minuty později dokázali díky gólu Andersena opět odskočit na rozdíl dvou branek. 

Sedm minut před koncem dokázal snížit ještě jednou Lukáš Mašek, ale vyrovnat se již českému týmu nepovedlo. Druhý vzájemný zápas sehrají čeští mladíci s Dánskem na stejném místě v pondělí 21. listopadu s výkopem ve 14:00. 

„V utkání proti kvalitnímu týmu Dánska jsme byli v prvním poločase horším týmem. V rozehrávce jsme byli nepřesní a často nás limitovaly technické chyby. A také nám dělal problém kvalitní celoplošný presink soupeře. Nedokázali jsme si vypracovat střelecké možnosti k ohrožení branky a zároveň jsme byli nedůslední v defenzivě,“ uvedl trenér Radek Bejbl po utkání.

„V průběhu druhého poločase jsme se po zlepšení zejména v defenzivní činnosti dostali k útočné kombinační hře, dařilo se nám po stranách a začali jsme si vytvářet šance. Vstřelili jsme dvě branky a mohli jsme i vyrovnat. Ke zlepšení týmového výkonu přispěli výraznou měrou všichni střídající hráči. Byla to dobrá prověrka i směrem k jarní elitní fázi kvalifikace, ale v pondělní odvetě se musíme celkově zlepšit,“ dodal trenér Bejbl. 

Mezinárodní přípravné utkání

Česko U19 - Dánsko U19 2:3 (0:2)

Branky: 66. Šmiga, 83. Mašek - 16. Kristensen, 39. Priske, 69. Andersen.

Sestava Česka: Dvořák - Ševinský (85. Kukučka), Čoudek, Hanč (62. Kutík) - Krejčí (62. Kubr), Gaszczyk, Grygar (62. Slončík), Beran (76. Cahel), Labík - Mašek (85. Mikulenka), Šmiga (76. Vojta).

FOTO: Pinatar Arena