"Jsme rádi, že jsme utkání zvládli herně i výsledkově. Navíc šlo o poslední přípravu před zářijovou kvalifikací a vyzkoušeli si určité automatismy, které ve hře chceme mít. S výkonem jsme spokojeni, máme silné a zajímavé hráče. Věřím, že na kvalifikaci budeme ještě silnější, až nás doplní další opory," uvedl trenér Radek Bejbl. 

Český tým se dostal do vedení 32. minutě, kdy z levé strany rozehrál roh kapitán Lukáš Ambros a na jeho centr si naskočil stoper Ondřej Kričfaluši a hlavou poslal míč za záda brankáře.

Druhou branku přidal český tým krátce po přestávce, když střelec prvního gólu Křičfaluši přenesl hru na levou stranu, kde si míč zpracoval Albert Labík a přesným centrem ve vápně našel střídajícího Davida Jurčenka, jenž poslal míč hlavou nekompromisně do sítě a zvýšil na 2:0.

V 69. minutě se od velké šance dostali i Lotyši, když zblízka zakončoval Dans Sirbu, ale český brankář Adam Dvořák dokázal míč pohotovým zákrokem vyrazit a následně chytit u tyčky.

 

Český tým se dočkal třetí branky zápasu v 79. minutě, kdy využili ztráty v rozehrávce soupeře. Filip Špatenka přešel rychlou kličkou přes obránce v pravém rohu vápna a následně předložil po zemi míč přesně na nohu Davidu Jurčenkovi, který bez problémů zblízka vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Jen krátce poté se mezi střelce zapsal také jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti, záložník Lukáš Mašek. Ten byl nejprve faulován těsně za vápnem soupeře, následně z přímého kopu chytře zakroutil míč kolem zdi k tyči a zvýšil na 4:0.

"V týmu jsem viděl velkou soudržnost a touhu utkání vyhrát. Vychází mi z toho také určitý poznatek, který se týká našeho rozestavení, které jsme dnes zvolili a jsem rád, že máte také tuto variantu k dispozici. Dnes dostali šanci také někteří noví a mladší hráči, kteří také dobrým výkonem přispěli k dnešnímu vítězství. To je další pozitivní věc," dodal Bejbl.

Tým trenéra Radka Bejbla čeká v září úvodní základní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát v roce 2023, když ve Švýcarsku vyzve kromě domácího výběru také Řecko a Andorru. 

Utkání jste mohli sledovat v přímém přenosu prostřednictvím FAČR.TV, kde po bezplatné registraci najdete také záznam. 

Mezinárodní přípravné utkání U19

Česko – Lotyšsko 4:0 (1:0)

Branky: 32. Kričfaluši, 50. a 79. Jurčenko, 84. Mašek. ŽK: Šmiga - Silajevs-Kožurovs, Pekiaridis. Rozhodčí: Opočenský – Černoevič, Hádek.

Česko: Dvořák – Krejčí (46. Slončík), Křičfaluši, Hanč (59. Čoudek), Labík (59. Kutík) – Mašek, Zachoval (70. Lilling)– Pudil A. (46. Špatenka), Ambros, Beran (46. Gaszczyk) – Šmiga (46. Jurčenko).

Lotyšsko: Pafjonovs - Sliede, Kačanovs, Semeško (46. Kangars), Silajevs-Kožurovs (62. Muradjans), Atars (62. Pekiaridis), Alpens (46. Puzanovs), Pašnevs (46. Sačkovs), Melnis (46. Šitjakovs), Sirbu, Krievinš, Volkovs (62. Kačanovs).

ČR U19 - Lotyšsko U19 (24. 8. 2022)

ČR U19 - Lotyšsko U19 (24. 8. 2022)