Český tým, stejně jako minulý týden ve středu v domácím utkání s Německem, inkasoval v zápase s Itálií jako první, když se v patnácté minutě prosadil Guiseppe Ambrosino. 

„Soupeř nastoupil v rozestavení 4-3-1-2 a my jsme hráli stejně jako proti Německu 4-2-3-1. Od začátku utkání jsme byli velmi aktivní a snažili se narušovat soupeřovu rozehrávka už od jejich brankáře. Byli jsme úspěšní a Itálií nepouštěli do žádných větších příležitosti. Bohužel jsem inkasovali po prvním rohu soupeře," řekl k úvodu zápasu trenér Aleš Křeček.

I tentokrát se ale českým mladíkům podařilo vyrovnat, když v 66. minutě srovnal skóre na 1:1 Matěj Jurásek. Udržet alespoň nerozhodný stav se ale nepodařilo.

„V první půli jsme si vytvořili tři velké šance ke skórováni. Bohužel jsme na posledních třiceti metrech neměli potřebnou kvalitu a klid. Pokračovali jsme i ve druhé půli v dobré hře a znovu si vytvářeli šance. V 65. minutě jsme vstřelili vyrovnávací branku Matějem Jurásekem. V průběhu druhé půle jsme dávali postupně příležitost hráčům z lavičky. Chtěli jsme utkání zvládnout na vítězství," popisoval dále Aleš Křeček.

Zatímco v zápase s Německem právě čeští hráči vyrovnali tři minuty před koncem, tentokrát to byl český tým, který musel těsně před koncem přihlížet oslavujícím soupeřům. V 88. minutě se totiž prosadil Claudio Cassano, který rozhodl o těsném vítězství domácího výběru.  

„Naše nejhorší pasáž byla poslední desetiminutovka, kdy nás soupeř zatlačil kvůli naší nepřesnosti a možná i únavě do hlubšího bloku. A po ojedinělé šanci soupeře jsme inkasovali podruhé. Mrzí nás, že po velmi dobrém výkonu s dostatečným počtem šancí nebereme ani bod. Za předvedený výkon si celý hráčský i realizační tým zaslouží pochvalu," dodal na závěr trenér českého týmu.

Mezinárodní přípravné utkání

Itálie U20 - Česko U20 2:1 (1:0)

Branky: 15. Ambrosino, 88. Cassano - 66. Jurásek M.

Česko: Mastný - Slavíček, Halinský, Večerka, Koželuh - Křišťan, Šubert (79. Uhlíř) - Jurásek (70. Šigut), Alijagič (60. Novák), Černák (60. Šíp) - Svoboda (70. Kramář).