Mladí Češi v posledním zápase sezony na hřišti brněnské Líšně podali velmi dobrý výkon a od úvodních minut hráli proti Chorvatsku prim. Soupeře prakticky nepouštěli k balonu a po dvaceti minutách vedli zcela po zásluze 2:0.

„Jsem rád, že jsme vyhráli a že naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Jsem také rád za to, že jsme vyhráli vyšším rozdílem, i když na můj vkus mohlo být to vítězství ještě vyšší. Náš tým si zaslouží pochvalu za to, že se i za stavu 3:0 po prvním poločase snažil držet vysokou intenzitu hry. V prvním poločase to byl z naší strany doslova uragán a kluci si za svůj výkon zaslouží velkou pochvalu,“ hodnotil utkání trenér Jiří Žilák.

Kouč českého týmu byl velmi spokojený s celkovým přístupem svých svěřenců. Šanci nastoupit do zápasu proti Chorvatsku dostali mimo jiné také hráči, kteří by měli být budoucností týmu pro příští sezonu.

„Kluci na mne působili velmi dobrým dojmem. Hráči ročníků 2002 a 2003 by měli absolvovat v příští sezoně Elitní ligu a moc se těším na to, jak se budou herně posouvat. Myslím, že ta perspektiva týmu je opravdu vysoká,“ dodal český kouč.

Jiří Žilák také ocenil prostředí v Brně-Líšni: „Důležité je, že to pro nás bylo vítězné prostředí. Navíc atmosféra byla výborná. Na stadionu bylo patnáct set lidí, a to není na naše mezinárodní zápasy úplně zvykem. Velká pochvala tak patří i fanouškům za to, jaké tady vytvořili prostředí.“ 


Jednou z důležitých postav zápasu byl osmnáctiletý záložník Matěj Jurásek, který hned ve svém debutu za národní tým do dvaceti let vstřelit branku, když ve 20. minutě zvyšoval na 2:0 pro český tým.

„Hned od začátku zápasu jsme hráli ve vysokém tempu a vytvářeli jsme si i šance. Mrzet nás může jen to, že jsme jich neproměnili ještě více. Já při svém gólu dostal průnikovku od Šévy (Michala Ševčíka, pozn. autora) a na dva doteky jsem si zpracoval balon. Pak jsem jen ranou nártem na zadní tyč překonal brankáře,“ popisoval Matěj Jurásek svůj první gólový zápis v reprezentaci do dvaceti let.

Dobrou atmosféru v reprezentačním výběru si pochvaloval brněnský záložník Michal Ševčík, který se také těší na další zápasy ve výběru trenéra Žiláka.

„Parta, která je teď ve dvacítce, je super, i když pochopitelně se spoluhráči z týmu Lukášem Endlem a Davidem Jamborem k sobě máme nejblíže. Proti Chorvatsku jsme chtěli do zápasu vstoupit dobře, což se nám povedlo. Výhra byla zasloužená," dodal Michal Ševčík.

Hned po skončení zápasu reprezentační dvacítka ukončila svůj sraz a hráči tak budou mít možnost absolvovat alespoň krátké dovolené. První sraz reprezentační dvacítky v nové sezoně proběhne v září, kdy se tým trenéra Žiláka v rámci Elitní ligy střetne doma s Rumunskem a poté vyzve silnou Anglii na její půdě.