Do první velmi nadějné příležitosti se dostal po pěti minutách hry Kryštof Daněk, když Daniel Fila nejprve podržel míč a Václav Sejk se poté prosadil rychlostně přes obránce a přihrávkou po zemi našel právě Daňka, který ale vysoko přestřelil.

Další minuty zápasu byly hodně vyrovnané a bojovalo se o každý míč. Český tým domácí fotbalisty to žádných šancí nepouštěl, nepovolil ani střely z dálky. Přesto se domácí fotbalisté dočkali vedoucí branky, když Sævar Atli Magnússon s přehledem proměnil ve 26. minutě penaltu poté, co domácí nastřelili v pokutovém území ruku Martinu Vitíkovi a rozhodčí bez váhání odpískal penaltu.

Vedení domácím fotbalistům ale vydrželo pouze sedm minut. Kryštof Daněk si jednoduše navedl míč z pravé strany směrem do pokutového území, jednoduchou přihrávkou našel nabíhajícího Matěje Valentu, který následně umístěnou střelou poslal míč do sítě a vyrovnal na 1:1.

Na konci poločasu se dostal Matěj Valenta ještě k dalšímu zakončení z rohu vápna, ale tentokrát střílel jen do rukavic domácího brankáře.

Začátek druhého poločasu, do kterého oba týmy vstoupily beze změn v sestavě, byl opatrný z obou stran. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by vedla k další brance a akce končily většinou před pokutovým území, faulem útočícího hráče nebo pokaženou finálního přihrávkou.

Až po hodině hry se do zajímavé situace dostávali čeští fotbalisté po akci po pravé straně, ale zakončující Daniel Fila byl v hodně těžké pozici a domácí dokázali míč odvrátit na rohový kop. Islanďané se poprvé v druhém poločase připomenuli až v 69. minutě, kdy ze středu hřiště střílel Baldursson, ale Matěj Kovář byl připraven a míč chytil bez problémů.

Vzápětí se dočkal český tým druhého gólů. Sejk nejprve vybojoval míč na polovině hřiště a Gabriel rychlým pasem našel ve vápně Filu. Toho ještě domácí brankář zastavil a míč se poté dostal zpět na pravou stranu, odkud odcentroval znovu Adam Gabriel a Václav Sejk přesnou hlavičkou poslal české mužstvo do vedení 2:1.

Český tým nakonec těsné vedení udrželo až do závěrečného hvizdu a hráči tak dali trenéru Janu Suchopárkovi ideální dárek k pátečním narozeninám. Odveta baráže se hraje v úterý 27. září v Českých Budějovicích s výkopem také v 18:00. Vstupenky na domácí utkání lze zakoupit na webu www.ticketportal.cz

Baráž ME U21 2023

Island – Česko 1:2 (1:1)

Branky: 26. Magnússon z pen – 33. Valenta, 70. Sejk. ŽK: Barkarson, Thorvaldsson, Fridriksson, Magnússon - Kovář, Žambůrek, Knapík. Rozhodčí: Bogár - Szalai, Georgiou (vš. Maďarsko).

Island: Valdimarsson - Thórhalsson, Fridriksson (65. Ómarsson), Ólafsson, Thorkelsson, Barkarson (87. Ulfarsson) - K. Thórdarson (79. Andrason), Baldursson, Magnússon – Willumsson (88. Óskarsson), Thorvaldsson (65. Bjarkason).

Česko: Kovář - Gabriel A., Vitík, Hranáč, Jurásek D. - Červ, Žambůrek - Sejk (90.+3 Knapík), Valenta (81. Kaloč), Daněk (76. Souček F.) - Fila (81. Jurásek M.).

Baráž ME 2023: Island U21 - ČR U21 (23. 9. 2022)

Baráž ME 2023: Island U21 - ČR U21 (23. 9. 2022)