V průběhu následujících měsíců půjde do prodeje zhruba 2,2 milionu vstupenek. Milion z nich bude v prodeji v rámci první vlny. Nejlevnější lístky na zápasy základní skupiny budou k dispozici za 30 eur.

První vlna bude probíhat od 3. do 26. října. Vstupenky budou přiděleny na základě loterie. Každý žádatel má stejnou šanci na úspěch bez ohledu na to, kdy bude jeho žádost podána.

Kdo neuspěje, bude zařazený do programu „Fans First“. Tito fanoušci budou přednostně informováni o nové dostupnosti vstupenek, například v důsledku neúspěšných a neuskutečněných plateb.

Každý fanoušek může žádat maximálně o čtyři vstupenky na jeden zápas a každému žadateli budou přiděleny vstupenky pouze na jedno utkání v jednom dni.

Druhá vlna na zápasy konkrétního týmu začne po losování závěrečného turnaje. To je naplánované na 2. prosince. Nadějně rozehranou kvalifikaci má i česká reprezentace, která je v tabulce na postupové příčce, na první Albánii ztrácí dva body a má navíc zápas k dobru.

Vstupenky na zápasy základních skupin se budou prodávat v kategoriích 30, 60, 150 a 200 eur (740, 1470, 3700 a 4900 korun). Dražší budou pouze na zahajovací utkání 14. června v Mnichově za účasti domácího týmu.

UEFA na každý zápas zpřístupní vstupenky pro hendikepované fanoušky. Bez ohledu na jejich umístění na stadionu budou tyto vstupenky v cenově nejdostupnější kategorii. Fanoušci se zdravotním postižením mohou také požádat o bezplatnou vstupenku pro doprovod.

Prodej vstupenek bude probíhat pouze prostřednictvím webu EURO2024.com/tickets. Platforma pro další přeprodej vstupenek bude k dispozici na jaře 2024. Tato platforma umožní fanouškům bezpečný nákup vstupenek od jiných fanoušků prostřednictvím oficiálního prodejního kanálu UEFA. Ze stejného důvodu se budou prodávat pouze elektronické vstupenky.

UEFA zároveň připomíná všem fanouškům, aby se o vstupenky ucházeli pouze prostřednictvím oficiální platformy EURO2024.com/tickets, a eliminovali tak riziko získání neplatných nebo podvodných vstupenek.

UEFA EURO 2024 se bude konat od 14. června do 14. července v deseti německých městech: Berlín, Kolín nad Rýnem, Mnichov, Frankfurt, Hamburk, Dortmund, Lipsko, Gelsenkirchen, Stuttgart a Düsseldorf.