Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý zároveň povolal jednoho nováčka – útočníka Jana Matouška. V historii české reprezentace spolu bratři nastoupili nasposledy v roce 2011, kdy se na hřišti v utkání proti Japonsku potkali Roman a Michal Hubníkovi. Teď na ně mohou navázat Sadílkovi.

„Je to splněný sen nás obou. Je veřejně známé, že bychom spolu chtěli ukončit kariéru doma na Slovácku. Ale možnost zahrát si spolu v reprezentaci je ještě hezčí. Moc se těším, až na sebe na tréninku budeme pokřikovat a budeme to zažívat spolu,“ reagoval Michal Sadílek, který má na kontě 14 mezistátních startů, zatímco jeho bratr byl na srazu reprezentace poprvé letos v březnu.

Tisková konference reprezentace před zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou (2. 6. 2023)

V nominaci je 25 hráčů. Po pěti letech se vrací obránce Jakub Jugas, který za národní tým nastoupil naposledy v červnu 2018 proti Nigérii. A úplně poprvé se na srazu bude hlásit útočník Jan Matoušek.

„Výkony Jakuba Jugase v Polsku jsme sledovali delší dobu. Už v březnu byl mezi náhradníky a teď jsme se rozhodli dát mu šanci, kterou si zaslouží. Co se týče Jana Matouška, je to rychlostní typ hráče, který se do naší hry hodí. V sezoně stejně jako další hráči Bohemians předváděl dobré výkony,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

Informace o vstupenkách na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

V nominaci je více hráčů i proto, že tým bude kompletní jen na Faerských ostrovech, kde půjde o body do evropské kvalifikace. Při cestě do Černé Hory se šest hráčů od mužstva odpojí – Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek, Václav Jurečka, Ladislav Krejčí a Jan Kuchta.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak jejich klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová. Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“ dodal manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Nominace reprezentace na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

Brankáři: Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík.

Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, David Douděra, Tomáš Holeš, Jakub Jugas, David Jurásek, Ladislav Krejčí ml., Patrizio Stronati, Jaroslav Zelený, David Zima.

Záložníci: Václav Černý, Alex Král, Ondřej Lingr, Lukáš Provod, Lukáš Sadílek, Michal Sadílek, Tomáš Souček.

Útočníci: Adam Hložek, Mojmír Chytil, Václav Jurečka, Jan Kuchta, Jan Matoušek.  

Náhradníci: Ondřej Kolář, Filip Nguyen, Jindřich Staněk | Martin Frýdek, Milan Havel, Václav Jemelka, Aleš Matějů, Tomáš Wiesner | Marek Havlík, Lukáš Kalvach, Jan Kopic, Jan Navrátil, Petr Ševčík, Adam Vlkanova, Jaromír Zmrhal | Václav Drchal, Tomáš Chorý, Ondřej Mihálik, Matěj Vydra.